Policie v USA také používá „mozkové myšlení“, jen opačným způsobem!

Policie v americkém státě Michigan si řekla, že skutečně něco udělá pro plynulost a bezpečnost dopravy. Místo rýžování peněz z radarů se tak zaměří na jeden velmi rozšířený nešvar - neoprávněnou jízdu v levém pruhu.

Zatímco česká dopravní policie především buzeruje jinak slušné řidiče, naposledy třeba tím, když měřila dezén pneumatik olíznutým prstem namísto certifikovaného zařízení, zcela proti zákonu, a ještě se cvhástala tím, že používá ono „mozkové myšlení“, které po ní společnost tolik vyžaduje, policejní sbor v americkém Rockfordu ve státě Michigan se rozhodl bojovat s jedním velmi otravným a nebezepčným nešvarem.

V angličtině jej krásně pejorativně nazývá jako „left-lane sqatting“, tedy volně přeloženo jako „squaterství v levém pruhu“. Ano, michiganská policie než aby se schovala s radarem do křoví a rýžovala zelené bankovky, bude řidiče vzdělávat v tom, aby jezdili lépe a hlavně nepřekáželi ostatním. Také zprvu bude její činnost vesměs naučná, až později represivní.

Policie si je totiž vědoma toho, že překážení v rychlém levém pruhu je nejen známkou nevychovanosti, ale také dost nebezpečné počínání, jelikož zdržuje dopravu a frustruje řidiče. Jak toho vzadu, který spěchá, tak šoféra vpředu, který netuší, proč se mu ostatní lepí na zadek. V extrému pak banální situace, kterou lze vyřešit jednoduchým uhnutím ke straně, může eskalovat v nebezpečné předjíždění nebo násilný konflikt.

Zdá se, že narozdíl od našeho sboru, který si jen honí ego v drahých a rychlých autech, policii v Rockfordu opravdu záleží na plynulosti a bezpečnosti provozu, když identifikovala tento nešvar jako současný velký problém. Nutno podotknout, že tak mohla učinit již dříve, protože narozdíl od jiných států je v Michiganu neoprávněná jízda v levém pruhu zakázaná, ale přesto za tohle od nás dostává palec nahoru.

Abychom nebyli osočeni z toho, jen kritizujeme a nenavrhujeme řešení, pak české dopravní policii doporučíme několik dalších nešvarů, které by měla řešit, ale přehlíží je: tak třeba vjíždění do ucpané křižovatky; totální neschopnost pustit sanitku; pomalé najíždění na dálnici; s tím související „gentlemani“, kteří omezují ty v levém pruhu aby pustili ty v připojovacím; konstantní „sedmdesátkáři“; jízda uprostřed vozovky; parkování přes dva pruhy či našikmo; přestupky cyklistů a mnoho dalších, na které si teď nevzpomeneme…

A co nejvíce vadí na silnicích vám? Dejte nám vědět v diskuzi, na které další nešvary by se měla dopravní policie zaměřit, aby bylo na silnicích lépe.

Zdroj: FOX 17 West Michigan

10.3.2016 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist