Nissan 350Z Nismo

Do Evropy začíná pronikat to, co si v Japonsku oficiálně užívají už dlouhá léta – tovární úpravy Nismo, které z Nissanu dělají ještě vybroušenější nástroj.

Nismo je zkratka pro Nissan Motorsport, což je divize, která vznikla v roce 1984 a pro Nissan znamená to samé, čím je M pro BMW. V Nissanu má na starost jak přímou podporu závodních aktivit, tak i výrobu speciálních dílů pro úpravy standardní produkce.

Nissan 350Z v úpravě Nismo se v Evropě poprvé objevil před dvěma týdny, a to při příležitosti závodů sportovních aut do vrchu v anglickém Goodwodu. Klasická motoristická a společenská událost patří v Británii k vrcholným akcím roku.

350Z Nismo se od konkurentů odlišuje i tím, že vznikl ve spolupráci s tvůrci hry Gran Turismo, ve které se bude asi objevovat v nezměněné podobě. Z dálky se od sériového provedené liší hlavně zadním spoilerem, ale při bližším setkání objevíte i přepracovanou a hlubší čelní masku a rozšířené prahy. Pro lepší proudění pod karosérií je na zadní části podvozku umístěný kryt.

Po technické stránce je největším rozdílem jiný výfuk, který je od katalyzátoru dozadu z nerezu a spolu s propustnějším sáním a odlehčeným setrvačníkem zvyšuje výkon z 280 na 295 koní. Přepracované jsou i závěsy kol s pevnějšími pružinami, tlumiči a stabilizátory. Ráfky mají tentokrát průměr devatenáct palců s šířkou 8,5 palců vpředu a 9,5 palců vzadu.

Orientační ceny zveřejněné v Anglii naznačují, že sada kol bude k mání za cca 90 tisíc korun a úpravy karosérie za zhruba 125 tisíc korun. Pokud dostane výfuk evropskou homologaci, jeho cena se bude pohybovat kolem 50 tisíc korun.

Pro začátek se s úpravou Nismo počítá jen jako s příplatkovou verzí nových modelů, později jí ale bude možné dokoupit i pro stávající auta. Jednotlivé komponenty také bude možné objednávat přímo u prodejce, stejně jako všechny ostatní doplňky Nismo, ze kterých čerpají na japonském trhu všichni oddaní fanoušci značky.

redakce autoweb.cz

7.7.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist