Nefungují semafory: Rozumíte pokynům a posunkům policie?

titulka-24-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Archiv

Co se stane, když tzv. neteče proud? Doma si neuvaříte kávu, v globálním měřítku může jít o problém – nastane black-out, jak je nazýván stav, kdy nefunguje nic, co potřebuje k provozu elektrický proud a situace může vyústit až v anarchii a destrukci společnosti tak, jak ji známe.

Ehm, to není žádná fikce, nemluvíme tady o nějakém postapokalyptickém scénáři, ale o realitě z jedné tuzemské metropole, jak ukazuje video z jihlavské křižovatky. Záznam je už pár let starý, tak proč jsme si na něj vzpomněli? Na základě dotazu, který dorazil do redakce a řešil, jestli má v dnešní době vůbec smysl znát a ovládat, respektive rozumět pokynům policie, když vše je řízeno automaticky, máme digitální technologie a chytré telefony.

No, tak se na to podívejme… Starší ročníky pamatují třeba vojenské regulovčíky, kteří velmi často, vzhledem k tomu, jak často v dobách před sametovou revolucí armáda jezdila ve veřejném provozu, stáli na křižovatkách a řídili provoz a bylo zapotřebí vědět, jak reagovat. Dnešní doba, jak se ukazuje, sází na totální spoléhání se na elektřinu a není nakloněna základním znalostem a selskému rozumu. Toho policisty je jednomu až trochu líto.

16.7.2018 11:00| autor: Filip Rakovan | zdroj: TV Nova, youtube.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist