Na FIA WTCC 2016 na Slovakia Ringu

Seriál závodů cestovních aut se po francouzské premiéře přesunul k našim východním sousedům. A my jsme na Slovakia ringu nemohli chybět.

Slovakia Ring je pro nás takříkajíc za humny, a když se tam jede podnik FIA WTCC, my obvykle nechybíme. Na Slovensko vyrazil náš spolupracovník Milan Zajíc se svým fotoaparátem a pořídil tam řadu atraktivních snímků, na které můžete mrknout v přiložené fotogalerii. A jak závod probíhal? Podíváme se na něj optikou Citroënu, který zpracoval jak krátké resumé, tak také průběžné výsledky.


Lópezovo nejtěsnější vítězství Vítězství v hlavním závodě FIA WTCC na Slovakia Ringu si zabezpečil José María López, když o vítězi nebylo rozhodnuto ještě v poslední zatáčce. Pilot Citroën Total týmu je od začátku sezony 2016 v pozici vítězného muže i přes osmdesátikilogramovou přítěž, kterou musí Citroëny C-Elysée WTCC nést. Podobně jako při kvalifikaci tak i při nedělních dvou závodech přálo divákům na Slovakia Ringu počasí, sluníčko vydrželo i při startu zahajovacího závodu. V něm začínal José María López z osmé a Yvan Muller z desáté startovací pozice. Skvělý start měl Mehdi Benani, který vyrážel z přední linie a šel do vedení.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

V balíku jedoucí dvojice Pechito López a Yvan Muller postupně šplhala až na páté a šesté místo na konci prvního kola. López se sice brzy pokusil o předjetí Tarquiniho, ale byl poněkud široký a uvolnil cestu pro Mullera. Oba Citroëny C-Elysée WTCC tak zůstaly zaklíněné až do sedmého okruhu, kdy López chytil příležitost. Za další tři kola se ujal vedení Tiago Monteiro, když Mehdi Benani musel odrážet atak Roba Huffa. Poslední kolo bylo svědkem dramatu, Norbert Michelisz předjel Yvana Mullera a tlačil se i na José María Lópeze. Dvojnásobný světový šampion ale páté místo do cíle udržel, zatímco jeho týmový kolega skončil sedmý.

Na přípravu aut pro hlavní závod měli mechanici hodinovou přestávku. Na startu zaváhal Yvan Muller. Naproti tomu Pechito López začal skvěle a katapultoval se do vedení před svými soupeři. Po nárazu ze strany Nicka Catsburga byl Yvan Muller na třetím místě. Čtyřnásobný světový šampion pak ještě poklesl na pátou pozici po další kolizi, tentokrát s Robem Huffem. To ale ještě nebyl konec potíží pro Citroën. Lópeze předjel Catburg. I přes ne nevýznamné vibrace v zadní části auta se Pechito pokusil zavěsit se za Catsburga, ale musel si dávat pozor i na Tiaga Monteira, který jel za ním.

Tři kola před cílem se rychlost ještě zvýšila, ale Catsburg zaváhal. Tato trojice na čele se oddělila od ostatního pole, ale Pechito byl ve vedení jen o vlásek. S Monteirem v těsném souboji nakonec Argentinec udržel pevné nervy a vyhrál druhý hlavní závod sezony po sobě. Tvrdě o pozici v hlavním balíku musel bojovat Yvan Muller, aby získal šesté místo a s ním i cenné body.

V pondělí po závodech na Slovensku se tým Citroën přesouvá do Budapešti. Třetí dějství mistrovství světa FIA World Touring Car 2016 čeká ve dnech 23. a 24. dubna Hungaroring.

Zahajovací závod (pořadí top 5)
1. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
2. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
4. Gabriele Tarquini (Lada Vesta WTCC)
5. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)

Hlavní závod (pořadí top 5)
1. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
3. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
4. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
5. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)

Mistrovství světa – pořadí pilotů
1. Tiago Monteiro 77
2. José María López 76
3. Norbert Michelisz 52
4. Rob Huff 49
5. Mehdi Bennani 48

Mistrovství světa – Pohár konstruktérů
1. Honda 167
2. Citroën 164
3. Lada 89
4. Polestar 30

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

foto: Milan Zajíc

19.4.2016 10:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist