Spanilá jízda legendárních vozů Porsche 911 poprvé v ČR

Dovozce značky Porsche do České republiky uspořádal poprvé v České republice setkání majitelů všech sedmi generací vozů Porsche 911, součástí byla spanilá jízda Prahou.

My jsme sice nebyli u toho, ale náhodou auta jela kolem… A stálo to za to, kdyby nic jiného, tak ten zvuk nás přinutil otočit se a pátrat, odkud se flotila aut s plochými šestiválci vynoří. Šlo o to, že poprvé v České republice bylo zorganizováno setkání majitelů legendárního Porsche 911 v takovém rozměru.

Spanilé jízdy Prahou se v sobotu 18. dubna zúčastnilo na 70 vozů od roku výroby 1970 až po současnou modelovou řadu 911. Akce se těšila velkému zájmu fanoušků a přihlížejících, kteří tak byli součástí historického okamžiku v České republice. Setkání majitelů vozů Porsche 911 se konalo v rámci unikátní výstavy „V zajetí Porsche“ v areálu Akrády Pankrác Praha již od 12:00 hodin.

Spanilá jízda vozů Porsche 911 byla odstartována v 15:00 hodin a na své trase se těšila velké pozornosti všech přihlížejících. Kolona sportovních vozů projížděla ulicemi Na Pankráci 86, Na Strži, pokračovala na Podolské a Rašínovo nábřeží, a přes Resslovu, Legerovu a Wilsonovu ulici vyvrcholila na Václavském náměstí. Odtud se pak na automobily 911 vrátili ulicí Mezibranskou, Sokolskou a 5. května přes Jižní spojku zpět k obchodnímu centru Arkády na pražském Pankráci.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Spanilá jízda vozů Porsche 911 Prahou doplnila unikátní výstavu „V zajetí Porsche“, která se koná ve dnech 9. – 29. dubna v obchodním a společenském centru Arkády na pražském Pankráci. Na návštěvníky čeká kromě speciálních víkendových akcí a soutěže o Porsche na víkend několik netradičně pojatých expozicí historických i aktuálních modelů vozů Porsche mezi nimiž nechybí takové perly jako Porsche 356 nebo Porsche Carrera GT.

zdroj: tisková zpráva Porsche Inter Auto CZ

20.4.2015 2:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist