Jak probíhá ekologická likvidace vozidel?

Pokud vám automobil dosloužil, zřejmě hledáte způsob, jak ho ekologicky zlikvidovat. Samozřejmě existují specializované společnosti, které se právě ekologickou likvidací motorových vozidel zabývají. Jednou z nich je také Autovrakoviště Morava, kam můžete dotáhnout škodovku, ale klidně i modely značek Volkswagen, Audi, Seat a BMW.
stazeny-soubor-16-1100x618.jpg Zdroj: Archiv

Protože se jedná o autorizované vrakoviště, můžete si být jisti recyklací, která je v souladu s platnou českou legislativou.

Zákon upravující likvidaci vozidel

Co se likvidace vozidel týče, tak se tento proces řídí novelou zákona 56/2001 Sb., podle které je majitel motorového vozidla povinen před jeho vyřazením z registru motorových vozidel zajistit provedení odborné ekologické likvidace. Znamená to tedy, že nejprve musíte jet na autovrakoviště, kde vám vydají potvrzení, se kterým potom půjdete na úřad, abyste svého plechového miláčka jednou provždy odepsali z registru.

Jak likvidace probíhá?

Proces vrakování je naprosto jednoduchý a poměrně rychlý. Stačí se spojit s konkrétním autovrakovištěm a domluvit si termín, kdy můžete vozidlo přivézt. Vezměte s sebou také velký technický průkaz a průkaz totožnosti, tedy například občanský průkaz, abyste prokázali, že jste skutečně majiteli vozidla.

Autovrakoviště vám odmontuje poznávací značky a společně s dokladem o ekologické likvidaci je odevzdáte na úřadě.

Co se bude dít s vaším automobilem?

Jestliže vám není lhostejný osud vašeho vozidla, v němž jste strávili několik let na cestách, tak se nemusíte bát. Prvně jsou odsáty veškeré kapaliny od oleje až po benzín. Poté se demontují jednotlivé části vozidla, jako jsou autobaterie, palubní deska, motor, airbagy, skla a podobně. Samotná kostra je rozřezána na menší kusy.

Svěřte tedy automobil do rukou profesionálů, kteří ekologické likvidaci rozumí.

2.9.2019 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist