Značka, která nabízí na auta střešní boxy, nosiče kola, lyží i snowboardů

Pokud se chystáte na zimní dovolenou, neobejdete se bez nosiče na lyže a snowboardy. Během letních měsíců zase uplatníte nosiče kol, střešní boxy anebo dětské vozíky. V daném segmentu působí švédská společnost Thule, která svým produktovým portfoliem nadchne aktivní rodiny, profesionální sportovce a příznivce outdoorových činností.
perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Převážet zavazadla na dovolenou není až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. S pomocníky od prémiové značky Thule je přeprava kočárků, snowboardů, cyklistických kol a dalších sportovních potřeb pohodlná a stylová. Velké popularitě se těší střešní nosiče Thule i moderní střešní boxy, pro něž najdete uplatnění v jakémkoliv ročním období.

Proč se obrátit na Thule?

Důvodů je opravdu celá řada. Thule se pyšní dlouholetou tradicí, která se promítá do samotného vývoje. Dále vás značka zaujme:

  • funkčními a praktickými produkty,
  • precizním zpracováním i naprostých detailů,
  • širokou nabídkou střešních nosičů, boxů i nosičů kol,
  • pestrým sortimentem dětských kočárků a vozíků za kolo.

Střešní boxy

Pro rozšíření zavazadlového prostoru vám poslouží střešní boxy Thule, které můžete znát i pod názvy jako autoboxy a rakve. Do střešního boxu umístíte v podstatě cokoliv – od oblečení přes hračky pro děti až po kočárky. Prvně si tedy ujasněte, co plánujete do boxu uschovat, abyste sáhli po správném rozměru.

Pokud se vám stávalo, že jste se museli před odjezdem na dovolenou rozhodnout, jaké věci necháte doma z kapacitních důvodů, takové problémy vám se střešním boxem odpadají. Položte si však několik základních otázek, abyste vybrali optimální velikost.

Jak velký autobox zvolit?

Využití střešního boxu je všestranné. Jestliže máte vozidlo vybaveno střešním nosičem, snadno na něj nainstalujete autobox, který by však neměl přesahovat automobil ani vzadu, ani vpředu. Buď by vám totiž omezoval výhled přes přední sklo, nebo by vám zabraňoval dostatečně otevřít zadní dveře.

Je možné střešní box uzamknout?

O bezpečnost vašich přepravovaných věcí se postará zámek. Střešní box přístupný z obou stran je opatřen dvěma zámky. Varianta otevíratelná ze zadní části je vybavena jedním zámkem. Nemusíte se bát, že by se k vašim věcem někdo dostal, když si půjdete do obchodu něco koupit.

Jak omezuje střešní box jízdu?

Zákon nestanovuje, jakou maximální rychlostí byste měli jet, pokud máte na střeše rakev. Buďte však obezřetní. Zapojte zdravý rozum. Berte v úvahu, že máte vyšší váhu, a tím pádem jsou jízdní vlastnosti mírně omezené. Pokud fouká vítr, raději zpomalte a podobně.

U střešního boxu vás tedy bude zajímat délka, která se pohybuje od 130 do 230 centimetrů, stejně tak objem, nosnost, tloušťka materiálu a způsob uchycení.

Nosiče na kola

Další velkou skupinou jsou nosiče na kola, která se ještě dále rozdělují na několik kategorií podle způsobu uchycení. Převážet jízdní kola v zavazadlovém prostoru vozidla je nekomfortní a nebezpečné, přičemž nosič kol uplatníte na delší i kratší trasy. Otázkou však zůstává, po jakém provedení sáhnout.

Střešní nosič

V podstatě každá prodejna Thule nabízí střešní nosiče na kola, které bývají nejvíce žádané. Vyznačují se kvalitním provedením, profesionálním řešením i praktickým využitím. Přepravit tak můžete i několik jízdních kol zároveň. Každé je pevně uchyceno, a tak se nemusíte bát, že byste během jízdy o některé kolo přišli. Společnost Thule zapracovala na konstrukci, která usnadňuje nakládání kol na střechu.

Nosič kol na páté dveře

Pokud chcete mít na střeše autobox, tak přemístěte kola na páté dveře svého automobilu. Připevníte na zadní dveře speciální nosič, ovšem počítejte s tím, že se nedostanete do kufru. Uchycení je stabilní a bezpečné. Přepravit tak můžete klidně až čtyři kola.

Nosič na tažné zařízení

V okamžiku, kdy je automobil opatřen tažným zařízením, je možné ho využít k uchycení nosiče kol. Jedná se v podstatě o nejpraktičtější a současně nejméně náročné řešení, které vám poskytuje snadný přístup ke kolům. Jakmile se chcete podívat do kufru, můžete, protože nosič sklopíte. Sice se jedná o finančně náročnější řešení, ovšem jeho přednosti převažují.

Kočárky Thule

Specifickou kategorií jsou dětské vozíky a kočárky Thule. Švédská společnost si nechala záležet na tom, aby byly kočárky propracované po designové i praktické stránce. Některé modely disponují velkými koly, a proto jsou vhodné pro sportování a outdoorové aktivity. Kočárky jsou rozděleny na městské a sportovní. Zvlášť jsou potom ještě kočárky pro dvojčata.

Jestliže často jezdíte na kole, nemusíte si oblíbenou aktivitu odpírat kvůli dětem, protože stačí za kolo připevnit dětský vozík. Sportovní vozíky nabízí značka Thule v mnoha barevných provedeních. Vyrábí se z kvalitního materiálu a dětem poskytují maximální ochranu. S vozíkem vyrazíte na cyklostezky i do terénu. U vozíku si dávejte pozor na to, od jakého věku je určen, pro kolik dětí je vhodný a podobně. Stejně tak se zajímejte o nosnost.

Obraťte se na specializovanou prodejnu Thule

Hledáte odborníka na prodej Thule produktů? Obraťte se na internetový obchod Prodejnath.cz, který se kromě prodeje zaměřuje i na pronájem. Přímo na webových stránkách najdete i možnost konfigurace podle vozidla. Nevíte si tedy rady s výběrem? Konfigurátor vám pomůže, a pak se nemusíte bát, že sáhnete po nějakém špatném výrobku.

Neváhejte a pusťte se do výběru střešních boxů, kočárků, nosičů kol i dětských vozíků. Sortiment je pestrý.

19.2.2021 3:39| autor: Komerční prezentace | zdroj: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist