Zlatý volant teď může vyhrát každý. Stanete se nejlepším českým virtuálním závodníkem?

Soutěž SimRace Trophy o nejrychlejšího virtuálního okruhového jezdce na počítačovém simulátoru má za sebou zahajovací kolo. Uskutečnilo se při příležitosti pražské výstavy Auta na náplavce na přelomu srpna a září. Přihlásilo se 75 mužů a žen všech věkových kategorií.
thumbnail_simu_upr-kopie-1100x618.jpg Zdroj: Zlatý volant

Nejrychlejšího času na jedno kolo dosáhl Radim Cmiel, a to 2,47 minuty. Jde o hodnotu, kterou se budou další soutěžící snažit překonat do konce letošního roku. Do finále začátkem února 2020 se pak probojují držitelé deseti nejlepších časů. Na celkového vítěze čeká ocenění Zlatý volant stejnojmenné prestižní ankety o nejlepší závodní jezdce sezony 2019, kterou organizuje marketingová agentura Pozitif.

„Díky SimRace Trophy se tak mezi elitu motoristického sportu může poprvé zařadit prakticky každý z řad laické veřejnosti,“ vysvětlila Jana Svobodová, výkonná ředitelka agentury Pozitif. Slavnostní galavečer ankety Zlatý volant se uskuteční 6. února 2020 v multifunkčním komplexu Cubex Centrum Praha na Pankráci. Autor nejrychlejšího času na simulátoru obdrží i poukaz do závodní školy, po jejímž absolvování získá jezdeckou licenci. Virtuální závodník na druhém místě si odnese 10 tisíc korun, odměnou za bronzovou příčku je poukaz na kurz sportovní jízdy.

Soutěžící v základním kole se mohou pokusit zajet nejrychlejší kolo na simulátoru v sídle agentury Pozitif v Praze, a to na adrese Do Čertous, budova B2, Horní Počernice. „V pracovních dnech bude simulátor k dispozici od 09:30 do 16:00 hodin. Pokud někomu tento čas nevyhovuje, může si domluvit jiný termín na e-mailové adrese info@pozitif.cz,“ upřesnila Svobodová.

Soutěž SimRace Trophy agentura Pozifif vyhlásila s cílem oslovit širokou základnu motoristických nadšenců, kteří ať už z důvodů finančních, časových či organizačních dávají přednost před jízdou ve speciálech na okruhových či rallyových tratích závodění na počítačových hrách. „Jde o rychle se rozvíjející celosvětový trend. „Řekli jsme si tedy, proč neuspořádat šampionát o nejrychlejšího virtuálního jezdce také u nás? Zúčastnit se může každý bez ohledu na pohlaví a věk, nesmí jen vlastnit licenci závodního jezdce, vydanou mezinárodní automobilovou federací FIA.,“ doplnila ředitelka.

Softwarem pro Sim Race Trophy je simulace Race Room Experience. Jde o evropský šampionát okruhových tahačů (FIA ETRC), konkrétně závod Czech Truck Prix na mosteckém autodromu. „Simulace je skutečně vydařená, hra přesně kopíruje veškeré parametry okruhu. Dosažený čas sleduje a zapisuje obsluha simulátoru určená pořadatelem,“ dodala Jana Svobodová.

Desetiminutová jízda na simulátoru je zpoplatněna částkou 50 korun, soutěžící si může zakoupit neomezený počet jízd. Simulátor, trať a vozidlo pro finálové kolo, v němž deset nejrychlejších virtuálních závodníků poměří síly v reálném čase, organizátoři upřesní z důvodu fair play těsně před startem.

19.9.2019 6:00| autor: Tomáš Malík | zdroj: Zlatý volant

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist