Zimní pneumatiky v zahraničí: Kde všude musíte mít „zimáky“, abyste nedostali pokutu?

Ve kterých členských zemích EU jsou zimní pneumatiky povinné?
titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Goodyear

V České republice novela silničního zákona z roku 2011 ukládá povinnost používat zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března v případě, že se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu a ledu nebo námraza, případně pokud lze takovou situaci během jízdy vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám předpokládat.

Zimním pneumatikám se potom řidiči v žádném případě nevyhnou při jízdě po úsecích označených dopravní značkou „Zimní výbava“. Bez nich v tomto období, ale paradoxně i v teplém počasí hrozí bloková pokuta do výše 2.000,- Kč.


Letní pneumatiky v zimě, zimní pneumatiky v létě: Co na to pojišťovna?

Předpisy pro používání zimních pneumatik se v Evropě významně liší. Žádná pravidla je neupravují například na Islandu, ve Spojeném království, Irsku, Dánsku, Belgii, Nizozemsku, na Ukrajině nebo Kypru.

Naopak povinné pro všechny vozidla jsou zimní pneumatiky v určitém pevně stanovaném období a na všech cestách – bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky – v zemích jako je Norsko, Finsko, Rusko, Bělorusko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Makedonie a Slovinsko.

 

3.12.2018 12:00| autor: Autoweb.cz | zdroj: Goodyear

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist