Zimní pneumatiky už mají i kola

Na základě zkušeností z automobilového průmyslu přichází italský výrobce pneumatik Pirelli nově se zimním pláštěm vhodným pro městská a elektrická kola.
pirelli-cycl-e-wt-2-1100x618.jpg Zdroj: Pirelli

Jízda na kole získává v dnešní době stále více fanoušků. Jde o formu mobility, která je nejen individuální, ale zároveň i aktivnější a udržitelnější vůči životnímu prostředí. Pod názvem CYCL-e Winter (WT) se skrývají vůbec první zimní pláště pro tradiční i elektrická kola, které Pirelli vytvořilo tak, aby splnily požadavky jejich uživatelů.

Ačkoli jsou zimní pneumatiky obyčejně svázané s automobily, nyní jsou ve formě plášťů dostupné i pro jízdní kola. Pirelli CYCL-e Winter přichází s jedinečnou materiálovou směsí, kterou vyvinuli inženýři Pirelli tak, aby dokázala čelit nízkým teplotám a náročným jízdním podmínkám, s nimiž se v zimním období setkávají městská, ale i ta nejlepší elektrokola.

Běhoun pláště CYCL-e se skládá ze dvou vrstev materiálových směsí: vrchní směs je uzpůsobena kontaktu s asfaltem, směs základny zase zabraňuje propíchnutí. První vrstva zaručuje vysokou bezpečnost během jízdy, a to i na těch nejmodernějších a nejvýkonnějších elektrokolech a na různých površích jako jsou dláždění, přechody pro chodce, koleje atd. Spodní vrstva, jejíž tloušťka se pohybuje v rozmezí 3 – 3,5 cm v závislosti na velikosti, je vytvořena tak, aby zabránila proražení pneumatiky vnějšími tělesy.

Pirelli CYCL-e je navrženo pro jízdu v náročném městském prostředí asfaltů a na velmi studených či zasněžených površích. Dezén vytvořený v laboratořích Pirelli se vyznačuje rozšířenými lamelovými zářezy garantujícími maximální možnou míru přilnavosti, a to i na čerstvém sněhu.

Profil zároveň poskytuje vysokou míru kontroly při jízdě na suché vozovce. Díky nižší době zahřívání zaručuje maximální trakci na všech typech povrchů, s jakými se lze v zimě ve městě setkat. Pláště Pirelli CYCL-e WT jsou dostupné ve velikostech 37-622, 42-622 a 50-622 s hmotností mezi 780 g a 1 110 g.

Pláště CYCL-e jsou zároveň přátelské k životnímu prostředí a skládají se z gumové drti získané z vysloužilých pneumatik pro automobily. Tento materiál je následně regenerován a opětovně použitý v polymerové matrici. Speciální pozornost je kladena i na využití přírodní gumy, která se řadí k obnovitelným materiálům.

Společnost Pirelli se již tradičně zabývá vývojem inovativních řešení pro udržitelnou mobilitu. Opírá se o solidní zkušenosti z pozice lídra v odvětví zimních pneumatik pro automobily a zároveň se koncentruje na vysoce profilované technologie a udržitelné směsi. Specifické profily CYCL-e WT nyní představuje s cílem přinést vysoce výkonný produkt i pro městská kola a elektrokola.

22.1.2021 7:10| autor: Tomáš Malík | zdroj: Pirelli

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist