Zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 850 získaly nejlepší hodnocení od Autoklubu ČR

Kvalitní zimní pneumatiky musí podávat dobré výkony ve všech měřených kategoriích, testy ukázaly schopnosti i limity výkonnosti na suchu, na mokru i na sněhu.

Celkově byla v testu jako nejlepší vyhodnocena Continental ContiWinterContact TS 850 pro svoji všestrannost. Guma dosáhla velmi dobrých výsledků ve všech měřených parametrech. Odborníci z Autoklubu ČR připravili pro zimní sezónu také srovnávací test zaměřený na problematiku upsizingu.


Řidičům v rámci něj exkluzivně představují rozdíly ve vlastnostech 15“, 16“ a 17“ pneumatik ContiWinterContact TS 850. Cílem testování pneumatik je poskytnout motoristům více informací při výběru nového zimního obutí a podat srovnání výkonnosti s ohledem na různé povrchy v zimních podmínkách.

Ve středoevropském klimatu jsou pro nižší a střední polohy charakteristické mokré a příležitostně sněhem pokryté vozovky. Kvalitní zimní pneumatiky musí podávat dobré výkony ve všech měřených kategoriích, proto jejich testy ukazují meze výkonnosti na suchu, na mokru i na sněhu. Autoklub ČR doporučuje používat pneumatiky s nejvíce vyváženými vlastnostmi.

Váhy hodnocení na mokrém, suchém a zasněženém povrchu jsou rozděleny na třetiny. Referenčních 100 % výkonnosti bylo při letošních testech překročeno na suchu a na sněhu. Pouze referenční stoprocentní výkon je považován za „velmi dobrý“, 4,5% výsledek pod referencí sune do kategorie „špatný“.

Autoklub ČR testoval pro nastávající zimní sezónu sedmnáctipalcové zimní pneumatiky. Na mokru zvítězily Continental ContiWinterContact TS 850, na suchu vynikly Michelin Alpin A4, na sněhu nejlépe zabodovaly KormoranSnowpro B2. Nejvyšší rozdíly byly změřeny na mokrém povrchu. Zbytková rychlost při brzdění dosahovala hodnoty povolené rychlosti v obci – skoro 50 km/h.

Nejmenší rozdíly byly naměřeny na sněhu. Celkově byla v testu nejlepší Continental ContiWinterContact TS 850, a to především pro svoji všestrannost. Tato pneumatika získala velmi dobré hodnocení ve všech měřených parametrech. Řidičům tedy zajistí nejlepší jízdní vlastnosti za téměř každé situace, jež může v zimě nastat. Autoklub ČR současně řidičům připomíná, že jízda v zimě vyžaduje jiný způsob řízení vozidla než v letních podmínkách. Na nehodovost mají vliv zkušenost a připravenost řidičů krizovým situacím předcházet.

zdroj: Autoklub České republiky

15.11.2014 11:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist