Žhavé Porsche 911 GT3 (991) se už brzy vrátí na silnice

Nejpurističtější derivát devětsetjedenáctky museli majitelé na nějaký ten čas nechat odpočívat v garáži. Poněkud italský charakter proměnil dvě auta v hromádku popela. Závada už je ale prý objevena.

Tak Porsche už prý odhalilo, co jejich okruhovou pilu dokáže během několika okamžiků změnit v jednu velkou ohnivou kouli. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili dva majitelé z Itálie a Švýcarska, kterým toho z auta moc nezůstalo.

Ani jeden přitom s autem v daný moment nejel na hranici možností, švýcarský majitel jel s autem poklidným tempem po dálnici, když se z motorového prostoru začaly ozývat zvláštní zvuky. Na nejbližším sjezdu opustil dálnici, ale v tu chvíli už se z auta valil kouř a vytékal olej. Pár vteřin na to už byla 911 GT3 celá v plamenech, takže přivolaní hasiči toho příliš nezmohli.

Automobilka začala celý incident okamžitě vyšetřovat a všem majitelům doporučila s autem nejezdit do chvíle, než bude problém vyřešen. A ten moment se, zdá se, blíží. Výkonný ředitel Matthias Müller na páteční tiskové konferenci řekl, že inženýři zjistili příčinu požáru a také jak ji řešit. Úprava teď prochází testovací fází a pokud všechno půjde podle plánu, mohlo by se všech 785 majitelů vrátit za volant již velmi brzy.

V návaznosti na to se brzy rozjede pozastavená výroba modelu. Bude ale záležet na tom, do jaké míry bude nutné současný motor upravovat. Výměna konkrétní součástky za jinou, tepelně odolnější, je pochopitelně snazší, než do výrobního procesu zařadit kupříkladu dodatečný tepelný štít. Příčinu požáru ale automobilka nesdělila, chce se s ní podělit až ve chvíli, kdy bude celá záležitost uzavřena.

17.3.2014 8:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist