Ženy za volantem – jak to vidí ony?

Server Femina.cz, který má stejného vydavatele jako autoweb, přinesl zajímavá čísla o rozdílném chování mužů a žen v autě. O to jsme vás nemohli ochudit...

V České republice řídí 6 z 10 dospělých. Stejně jako ve většině ostatních zemí, i u nás řídí více muži. Ženy řídí v průměru 4 z 10 aut.

Proč a jak řídíme?
Většina žen řidiček považuje auto za nejpohodlnější a nejrychlejší způsob dopravy.  S pohodlím muži souhlasí, ovšem víc než 60% mužů řízením zároveň relaxuje. Jízdu za volantem si užívá i polovina žen, druhá polovina se však cítí být při řízení ve stresu, a to obzvláště ve městě. Ten samý pocit má jen necelých 20 % mužů. To souvisí s faktem, že muži mají obecně ve své vlastní řidičské schopnosti daleko větší důvěru než ženy.

Každý druhý muž si totiž myslí, že pánové jsou lepšími řidiči než dámy. A každá pátá žena s tímto tvrzením souhlasí.

Více než polovina žen si však myslí, že řídí bezpečněji než muži. Každý třetí muž jim v tomto dává za pravdu. Faktem ale zůstává, že ženy poctivěji dodržují dopravní předpisy (nebo je alespoň vědomě neporušují). Z nich 35 % tvrdí, že předpisy neporušují nikdy, totéž o sobě tvrdí 20 % mužů.

Vzácná shoda se objevuje v názorech na kvalitu českých silnic a dopravního značení. Téměř 90 % řidičů i řidiček na současnou situaci nahlíží jako na vážný problém.

Rychlost
40 % mužů považuje maximální rychlost na silnicích za příliš nízkou, souhlasí s nimi 25 % žen. Zbylé ¾ žen soudí, že současné rychlostní limity jsou vyhovující.

Zajímavé jsou pak i statistiky nehodovosti. Zatímco ženy mají více takových drobných incidentů, jako jsou oděrky nárazníků, na vážných dopravních nehodách se podílejí 4krát méně než muži. A pouze 11% smrtelných nehod je zaviněno řidičkami. Což je mnohem méně, i když vezmeme do úvahy, že na silnicích je poměr řidičů a řidiček 60:40.

Co všechno v autě děláme
Každá třetí žena si v autě ráda nahlas zpívá. To samé dělá o polovinu méně mužů. Hudbu poslouchá shodně přibližně 40% žen i mužů. Jen necelých 20 % žen poslouchá dopravní zpravodajství (to dá rozum, když si zpíváte, tak si do toho přece nenecháte mluvit…), na rozdíl od dvojnásobného počtu mužů.

Pouze 5 ze 100 řidiček je zvyklých při řízení jíst nebo telefonovat bez handsfree. Muži jsou v tomto případě „lepší“, týká se to přibližně 15 % z nich.

Kolem 10% žen i mužů se občas ve svém autě věnuje sexu (na to, s jakou oblibou jsou scénky tohoto typu vkládány do všemožných kinematografických počinů, je to až zoufale málo…).

Z průzkumu také vyplývá, že muži přikládají svému autu ve vztahu k ženám větší význam, než je třeba. Téměř 70 % pánů si myslí, že muž v pěkném autě spíše přitáhne pozornost ženy. S tímto výrokem souhlasí 60 % žen. Tady je ovšem dobré si uvědomit, že je velký rozdíl v tom, co ženy považují za „pěkné auto“. Pro někoho je atraktivní už pouze fakt, že muž vlastní NĚJAKÉ auto – což je nadmíru praktické, to nelze popřít.

Muž a žena spolu
Pokud cestujete s partnerem, vězte, že dvacátý kilometr společné jízdy je rizikovým! Nejčastěji právě kolem tohoto momentu vznikají partnerské hádky. Často totiž ženy chtějí v autě s manželem vyřešit všechno, co v minulých dnech nestihly a využívají toho, že při jízdě autem fakt není kam utéct…

Zdroj: Femina.cz

2.5.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist