Zastava by mohla vyrábět stávající Punto

Fiat Auto vyjednává podmínky licenční výroby stávající generace Punta se srbskou automobilkou Zastava.

Fiat Auto koncem minulého týdne potvrdil probíhající strategická jednání se Zastavou, která již začala v létě minulého roku. Cílem je dosažení dohody o výrobě 5000 až 8000 vozů ročně, které by se pod značkou Zastava prodávaly na srbském trhu a v blízkých balkánských zemích. Spolupráce by mohla začít již na podzim tohoto roku, vůz by měl stát zhruba 8000 Euro. Pro Zastavu by to znamenalo možnost získání moderních technologií a finanční pomoc v obnovování závodu po vybombardování vojsky NATO v devětadevadesátém.

Zahájení výroby v závodě se datuje na rok 1955, kde se zde pod licencí vyráběly Fiaty 600 D. V osmdesátých letech zde produkovala Zastava levný model Yugo, v roce 1989 zde bylo stvořeno 180950 kusů tohoto modelu, později byla výroba zcela zastavena. Srbská vláda vložila do renovace závodu 50 milionů Euro, stávající kapacita závodu čítá 60 000 vozů ročně a zaměstnáno zde je  aktuálně 4300 pracovníků.

 

Roman Trojna

26.7.2005 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist