Vzácné Auto Union zůstalo na ocet

Z očekávané rekordní dražby nakonec potichu sešlo.

Když aukční síň Christie’s před časem oznámila, že bude dražit vzácný závodní vůz Auto Union Type D, světlová motoristická veřejnost očekávala nejdražší prodej v historii automobilových aukcí. Mluvilo se o částce odpovídající 257 milionům českých korun.

Není jasné, jestli sběratelé zchudli, makléři Christie’s žádali příliš mnoho nebo měl brunejský sultán zrovna něco důležitého na práci, ale 4. března aukční síň přestala přijímat další příhozy a dražbu zastavila.

Možným vysvětlením jsou zmatky ohledně původu draženého kusu. Původně se tvrdilo, že jde o exemplář, který v devětatřicátém roce vyhrál Velkou cenu Francie. Aukce musela být na čas přerušena, než se podařilo ověřit historii vozu. Zdá se, že tyto nejasnosti případné zájemce odradily.

Nejdražším automobilem v historii tak nadále zůstává Bugatti Royale, které v roce 1991 změnilo majitele za 8 000 000 dolarů, což tehdy odpovídalo sumě 228 milionů korun.

autoweb.cz

13.3.2007 9:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist