Viceprezident GM Bob Lutz odchází do důchodu

General Motors oznámil, že koncem roku odejde důležitá osobnost koncernu do penze.

Bob Lutz, viceprezident zodpovědný za produktovou strategii, opustí do konce roku GM a odejde do důchodu. Na jeho místo nastoupí současný viceprezident pro kvalitu Tom Stephens. Bob Lutz opustí místo produktového manažera k 1. dubnu 2009, ve firmě ale bude působit ještě do prosince, kdy odejde úplně.

Nejvyšší muž GM Rick Wagoner neopomněl ocenit přínos odcházejícího produktového šéfa pro celý koncern. Dodal, že jeho 46 let práce v automobilismu jsou pro firmu neocenitelným přínosem, prý se od něj sám mnohému přiučil.

Bob Lutz, kterému je již 76 let, začal svou kariéru právě u GM v roce 1963 (ještě před tím létal od roku 1954 na bojových stíhačích USAF). Působil také u BMW, Fordu a Chrysleru, aby se opět vrátil natrvalo do GM v roce 2001.

Bob Lutz proslul i svými radikálními názory na globální oteplování, které nezřídka, a přímo před novináři, označoval hanlivými termíny. Odmítá hlavní vinu automobilů na globálních změnách klimatu a k celému problému se staví velmi skepticky.

Nicméně, i přes kritiku oponentů, je Bob Lutz velmi významnou osobností automobilového průmyslu posledních let a jeho rukopis bude na produktech koncernu GM ještě dlouho znát.

autoweb.cz

12.2.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist