Nové Stilo bude vyvíjeno v Rakousku

Fiat musí kvůli svému ozdravnému plánu vytvořit nové Stilo v rekordně krátkém čase.

Pro tvorbu nástupce modelu Stilo, si Fiat vybral společnost Magna Steyr. Je to vůbec poprvé, co si automobilka najala dodavatele výrobních technologií a konstrukčních řešení mimo italské území. Výběr rakouské společnosti sice bude stát Fiat krátkodobě více, zhruba o 20 až 40 procent v porovnání s italskou konkurencí, prvotní investice ale nebyly v tomto momentě klíčovým faktorem pro výběr. Fiat totiž potřebuje nástupce Stila bleskově a Magna Steyr byl jedinou oslovenou společností, která je schopna splnit tvrdé časové požadavky.

Stilo je třetím nejlépe prodávaným modelem značky a úspěšné zahájení brzké tvorby jeho nástupce je klíčovým pro ozdravný proces automobilky. Produkce nového modelu má začít ke konci roku 2006, prodeje pak musí být zahájeny nejpozději do léta dalšího roku. Jinými slovy, na tvorbu vozu mají zhruba 20 měsíců, nejlepší konkurence na to potřebuje bezmála další čtyři měsíce navrch.

Důvodem, proč Fiat potřebuje následovníka Stila stvořit v tak krátkém čase je zpoždění vývoje v minulé době odmítnutím dvou navržených designů jeho nástupce, navíc prodeje Stila nedosahují plánů značky. Fiat představil nynější Stilo v září roku 2001 a chtěl prodat 400000 vozů ročně. Minulý rok vyrobil Fiat 108 778 kusů tohoto modelu. Podle dodavatelů Fiatu počítá automobilka u nového Stila s realističtějšími čísly, ročně by tak rád prodal 120 000-150 000 vozů.

Roman Trojna

3.8.2005 1:46
Více o tématu: FiatMagna Steyrrakousko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist