BMW omezuje výrobu osmiválců

BMW musí posílit výrobu čtyřválcových motorů na úkor větších jednotek.

BMW pokračuje v logickém zintenzivnění vývoje ekologičtějších modelů a omezuje výrobu osmiválcových motorů. Ostatně si to žádá trh. Přednost dostávají čtyřválce a diesely, šestiválcové motory zaznamenaly jistý propad, ale nijak dramatický, aby bylo BMW nuceno radikálně snížit jejich výrobu. Původní zákazníci osmiválců totiž přecházejí na stejně výkonné šestiválce, to se projevuje při prvních závazných objednávkách na nové BMW řady 7.

Podobné zásahy se týkají i vysokovýkonných desetiválců pro modely M5 a M6 a také dvanáctiválců pro BMW řady 7 a Rolls-Royce. Podle vysokých představitelů automobilky stačí k pokrytí celosvětové poptávky vyrábět v jednosměnném provozu čtyři dny v týdnu.

Oproti tomu jede výroba čtyřválců na maximum a BMW bude možná nuceno omezit výrobu v motorárně v Mnichově, kde se montují řadové šestiválce, aby stačilo poptávku po čtyřválcích pokrýt, kterých tento rok vyrobí minimálně půl milionu kusů.

Změny preferencí zákazníků jsou pochopitelné, moderní čtyřválce mají srovnatelný jmenovitý výkon jako starší šestiválce a to samé platí i pro srovnání šesti a osmiválců.

Vedení ještě potvrdilo, že BMW pracuje na plně elektrickém voze, které připravuje nově založená divize „Projekt i“. Jak jsme psali dříve, ta nemá na starosti pouze vývoj auta, ale zabývá se také snižováním dopadu výroby BMW na životní prostředí.

autoweb.cz

2.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist