Neuvěřitelná dohra! Poslední letošní soutěž Fabia Cupu

Fatální chyba připravila posádku o 2. místo v ŠFRC

Neuvěřitelnou dohru měla poslední letošní soutěž Škoda Fabia Rallye Cupu. Podle oficiálních výsledků nebyla posádka Levora – Pech v cíli a klasifikována, nezískala tedy žádné body do celkového hodnocení poháru a zůstala v konečném pořadí na třetím místě o dva body za Bobby Mitchellem. Jak se to při systému super rallye mohlo stát? Po odstoupení ze soutěže na 19. RZ odevzdala posádka Levora – Pech jízdní výkaz a pokračovala v super rally. Jenže časoměřiči výkaz omylem odložili do přihrádky „Odstoupili“ místo přihrádky „Super rallye“ a to znamenalo, že posádka nebyla dál hodnocena. Když na tuhle chybu Levora s Pechem po vyvěšení neoficiálních výsledků přišli, okamžitě se telefonicky dotazovali, co se děje a žádali nápravu.
Ilustrační fotoUjištění, že se jedná zřejmě jen o tiskovou chybu, je uspokojilo… Natolik, že si neuvědomili, že musí do třiceti minut po vyvěšení předběžných výsledků podat písemný protest. Po vypršení této lhůty byly vyvěšeny oficiální výsledky a pořadí 4. ročníku Škoda Fabia Rallye Cupu se muselo měnit. „I tohle je poučení pro mladé jezdce,“ konstatoval promotér seriálu ing. Miroslav Levora z firmy Auto Power, navíc také otec neklasifikovaného pilota. „Je to drsné a bolestivé, protože posádka tím přišla o jedno místo v celkovém pořadí a tak i o 100 000 korun na prémiích.
Ilustrační fotoAle i tito začínající soutěžáci si musí uvědomit, že rally končí až vyvěšením oficiálních výsledků. Znalost řádů patří k soutěžnímu sportu stejně jako umění šlapat na plyn a točit volantem,“ dodal promotér Škoda Fabia Rallye Cupu. Po změně tedy vypadají výsledky FUCHS OIL Rally Příbram takto:
1. Bobby Mitchell – Ross Butler (JŠ Racing) 2:22:01,7 hod. (ve třídě A5 1.)
2. Lubomír Vokál – Ondřej Novák (Vokál Lubomír) + 7:28,4 min.
3. František Markvart – René Kilián (Markvart František) +10:35,9 min.
4. Josef Sedláček – Roman Vorel (DEFRS Rally Team) + 1:08:46,5 hod.
Mirek Levora – Martin Pech (Auto Power) nedokončili

Michael Daněk

11.10.2006 1:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist