Nejlépe začal Flídr a potvrdil roli největšího favorita

"Máme dostatečný náskok."

Po třetí rychlostní zkoušce Valašské rally 2006 je v čele posádka Leoš Flídr, Bohumil Ehl na voze Škoda Octavia WRC.  Flídr vyhrál všechny rychlostní testy úvodní sekce. Druhá příčka patří se ztrátou 28, 4 sekundy Silvestru Mikuláštíkovi (Subaru Impreza), třetí je Martin Vlček (Subaru Impreza), který ztrácí na Flídra 47,6 sekundy. Jeden z velkých favoritů Eddy Schlager (Mitsubishi Lancer EVO VI) odstoupil ze závodu pro poruchu elektroniky po druhé rychlostní zkoušce. Při kontrole přeskupení na náměstí ve Valašském Meziříčí jsme zachytili následující ohlasy jezdců po třetí rychlostní zkoušce.Leoš Flídr (Škoda Octavia WRC, startovní číslo 2):
„Máme dostatečný náskok, nicméně nejsem spokojen s nastavením auta. Dlouhé protahováky spíše prodávám. Trať je velmi náročná a v servisu si musíme poradit s nastavením auta. Zvolili jsme mokré pneumatiky a zatím jedeme v pohodě. Při druhém průjezdu, který nás čeká již za tmy, pojedeme opatrně, neboť na trati bude spousta nečistot a vytahaného bláta.“Silvestr Mikuláštík (Subaru Impreza WRX, startovní číslo 19):
„Výsledek je velmi dobrý, nicméně do cíle ještě zbývá hodně kilometrů. Jedeme v klidu, neboť trať je velmi nevyzpytatelná. Uvidíme, máme velké rezervy. Některé rychlostní zkoušky jsme ještě nejeli, nicméně jedeme na domácí půdě, což je pro nás menší výhodou. Trať se mi líbí, ale například na šotolinové části je velké nebezpečí defektu.“  Martin Vlček (Subaru Impreza WRX, startovní číslo 22): „Jedeme první větší soutěž a samozřejmě panuje velká spokojenost. Na erzetách se dá vzhledem k počasí čekat opravdu všechno. Další tři erzety se jedou potmě, pro nás to bude premiéra s rampou.“ Vladimír Berger (Škoda Octavia, startovní číslo 7):
„Uklouzaný, vytahané bláto, trať je velmi náročná. Jedna z nejnáročnějších soutěží, neboť se počasí podepsalo na charakteru tratě. Velká škoda, že se nejede velký mistrák a startuje velmi málo aut. Valaška si zaslouží návrat zpět mezi českou elitu. Po tmě pojedu pomalu, špatně vidím.“ Bartolomej Grzybek (Honda Civic Type R, startovní číslo 39):
„Jsme spokojeni, navíc poprvé startuji s hondou. Před startem jsem byl nervózní, navíc nám příliš nefungovaly brzdy. Spolupracujeme s panem Tlusťákem a pojedeme s tímto autem polský šampionát. Závod zde bereme jako trénink před startem v Polsku.“  Viktor Hausknotz – spolujezdec Igora Fecka (Subaru Impreza STi, startovní číslo 21):
„Na jedničce nám nefungoval interkom a jsem z toho ještě trochu ochraptělý. Od druhé erzety jsme si závod již užívali. Jedu jako spolujezdec první závod a práce v autě je opravdu dost. Dříve jsem si to neuměl představit. Jsem rád, že se mně splnil velký sen.“

Michael Daněk

1.4.2006 8:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist