MMČR v Rallycrossu – Sosnová

Malé lákadlo na Setkání mistrů.

O tomto víkendu proběhne na Autodromu v Sosnové u České Lípy tradiční Setkání mistrů roku. Zkusme si ale ještě před tím připomenout průběh MMČR v rallycrossu, který se uskutečnil 14. a 15. října 2006. Protože byl závod zařazen do FIA zóny  střední Evropy, očekával se také příjezd konkurence ze zahraničí. Z našich závodníků si vedl skvěle Otakar Výborný na voze Ford Focus ERC.  Vyhrál všechny rozjížďky a vítěznou finálovou jízdou si zajistil titul mistra republiky v nejsilnější rallycrossové divizi D1. ZDE.Na mistrovský titul měl políčeno i Marek Zeman. Před Výborným měl náskok devíti bodů.  Bohužel mu už v druhé rozjížďce vypovědělo turbo a to znamenalo konec růžovým snům… ZDE.Na druhém místě za Otakarem Výborným  dojel rakouský mistr Peter Ramler na Seatu Leon před polským závodníkem Jackem Ptasczkem na Toyote Corolla.  Poněkud netradiční pohled  z vozu Petera Ramlera nabízíme ZDE.Přeji pěkný pohled a děkuji firmě Gama Video.