Martin Prokop těsně za první desítkou

11. místo na Ypres rely.

Posádka týmu Jipocar Racing Martin Prokop – Jan Tománek zakončila čtvrtou soutěž evropského šampionátu – Ypres Rally – na jedenáctém místě absolutní klasifikace.Belgická soutěž se pyšní bohatou historií a také specifickou a rychlou tratí, na které si v nedávné minulosti vylámala proti belgické konkurenci zuby řada favoritů. Dán Henrik Lundgaard byl v roce 2000 posledním, kterému se podařilo zlomit hegemonii vítězství domácích jezdců. Také letošní rok byl v tomto směru výjimkou, když svou technickou převahu vozu Fiat Punto Abarth S2000 zúročila v druhé letošní evropské vítězství italská dvojice Giandomenico Basso – Mittia Dotta.Martin Prokop s Janem Tománkem vyráželi na trať druhého dne (12 RZ) z čtrnácté pozice a tu si díky výpadkům několika soupeřů během etapy vylepšili. Na lepší než jedenáctou příčku to však nestačilo.
„Druhá etapa probíhala podle scénáře z úvodu rally. Snažili jsem se jet rychle, ale časy tam prostě nebyly. Výrazněji jsme se nedokázali přiblížit domácí špičce, a tak se nedalo pomýšlet ani na vylepšení postavení,“ komentoval výsledek stručně Martin Prokop.Rychlá trať ve Flandrech však neseděla ani jeho juniorskému konkurentovi Estonci Aavovi. S továrním swiftem skončil šestý a také marně hledal recept na časy belgické špičky. „Samozřejmě jsem se o tom bavili. Snažil se jet hodně rychle, ale i přes několik solidních časů, byl umístěním zklamán. Belgičané jsou na této zvláštní trati velmi rychlí. V odbočkách, kterých je na trati rychlostních zkoušek velmi mnoho, jedou hodně agresivně a vychází jim to. Zde se nachází naše ztráta,“ přiznal jihlavský jezdec.   Volba startu na Ypres Rally se přesto jako příprava na další závod juniorského šampionátu v Německu (11. – 13. 8.) vyplatila. „Určitě to bylo pro orientaci v rychlých pasážích přínosné, také na brzdy jsem si postupně dovoloval více. V tomto směru se shodně s Katalánskem objevily problémy s brzdovými kotouči. Museli jsme postupně použít několik sad, ale naštěstí máme příslib, že do Německa budeme mít již k dispozici nový typ,“ uzavřel Martin Prokop.   Dalším startem posádky Martin Prokop – Jan Tománek bude mladoboleslavská Rally Bohemia (14. – 16. 7.), což bude zřejmě jediná letošní možnost předvést své umění domácím fanouškům.

Michael Daněk

25.6.2006 10:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist