Loeb touží po duelu s Marcusem

Rozhovor s úřadujícím mistrem světa.

Sébastienu Loebovi se v roce 2004 podařilo prolomit dlouholetou nadvládu Seveřanů nad skandinávskou soutěží, když se stal prvním neseverským jezdcem, který při Švédské rely triumfoval, a to při jejím 53. ročníku. Teď má za sebou 2. místo z RMC. Jak na Monako a stíhací jízdu, která následovala po vypadnutí z tratě hned první den, vzpomíná?„Když jsme vylétli, říkal jsem si, že je po všem. Myslel jsem na vedoucí pozici, kterou jsme si první den vybojovali, na celé mistrovství, které tak neslavně začalo. Zkrátka velké zklamání. Pak se nás tým dotazoval, nakolik je auto poškozené.V tom přišel hlavní zlom. Dříve jsem nikdy neměl zkušenost se systémem Superrallye, a tak mě to v první chvíli ani nenapadlo. V ten okamžik mi ale bylo jasné, že rely ještě není úplně ztracena. Vrátil jsem se k autu a Daniel přepočítal, co nás bude chyba stát časově. Znovu tu byla motivace a do dalšího dne jsme vstupovali s tím, že vlastně nemáme co ztratit.“ Myslel jste také na to, že už jste udělal druhou chybu v řadě?
„Ovšem! Ihned jsem si pokládal spoustu otázek a snažil se nalézt důvod. Ale u Monte Carla jsem věděl, že každá zatáčka může být nebezpečná. Není to sice dobrá zkušenost, ale nestalo se to jen tak a já se z toho budu snažit poučit.“ Co se vám vybaví v souvislosti s loňskou Švédskou rely?
„Na tratích leželo málo sněhu, stala se z ní téměř šotolinová soutěž a moc jsem si jí neužil. Za těchto podmínek jsme ztráceli hodně hřebů z pneumatik, ale i tak jsme se drželi na čele. Nakonec jsme museli odstoupit z druhého místa pro poruchu motoru.“ A co letošek?
„Favoritem je jasně Marcus Grönholm. Mým snem je přímý souboj s ním za tak vzrušujících podmínek, jaké může připravit pouze tato rely. Chtělo by to ledový podklad pod sněhem a vysoké a pevné sněhové bariéry, o které se dá opírat. Je-li dobrá přilnavost, jste si jistější a můžete jet na maximum, někdy dokonce trošku nad ním. Ovšem víte-li, že se můžete spolehnout na bariéry… To by byl duel. A samozřejmě bych se pokusil ho vyhrát!“

Zdenda Balcar

1.2.2006 8:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist