Jan Kopecký testoval před Německou rely

Dvoudenní test v okolí francouzského města Epernay.

Czech Rally Team Škoda-Kopecký absolvoval dvoudenní test v okolí francouzského města Epernay. Test byl zaměřen především na vyzkoušení několika variant nastavení vozu Škoda Fabia WRC pro Německou rally a zároveň i ověření funkčnosti druhého vozu pro Finskou rally, která startuje hned následující víkend po soutěži v Německu.V pátek byl pro posádku Jan Kopecký-Filip Schovánek připraven asfaltový úsek, který pokrývalo postupně osychající vytahané bláto z vinic. V sobotu pokračoval test na jiném úseku, s kombinací asfaltu a betonového podkladu. I přes několik dešťových přeháněk absolvoval Jan Kopecký sobotní test výhradně na pneumatikách určených pro suchý povrch, neboť trať velmi rychle osychala a nebylo nutné přezouvat vůz na mokré pneumatiky nebo dokonce volit nastavení vozu pro mokrý asfalt.
Loňskou Německou rely Jan nedokončil, jelikož urazil na 16. RZ kolo.Testování Czech Rally Teamu Škoda-Kopecký byli přítomni i zástupci výrobců důležitých součástí vozu Škoda Fabia WRC a výrazně pomáhali s přípravou vozu před startem Německé rally.“Vzhledem ke skutečnosti, že Finskou rally absolvujeme hned následující víkend po Německé rally, není možné připravit speciální test pro finskou soutěž. V pátek jsme proto provedli i test funkčnosti vozu Škoda Fabia WRC, který je připraven pro Finskou rally. Sobotní test jsme již zaměřili pouze na vyzkoušení některých variant nastavení před Německou rally, neboť tato soutěž se skládá ze tří etap, které jsou charakterově velmi odlišné. S testem panuje v našem týmu maximální spokojenost a před soutěží u nás vládne dobrá nálada. Nejlépe o pohodě a jednotnosti v týmu svědčí spontánně uspořádaný fotbalový turnaj, kterého se přímo ve vinicích po dvoudenním testu zúčastnili všichni členové týmu. Pochopitelně nešlo o výsledky jednotlivých zápasů, ale o odpočinek a relaxaci po náročném testování. Na Německou rally se moc těšíme, každá česká posádka se bude na trati cítit jako doma. Neustále se přesvědčujeme o faktu, že nejlepší fanoušci jsou z České republiky. Závěrem bych rád s Filipem poděkoval našim mechanikům za obětavou a svědomitou práci při testu ve Francii,“ řekl Jan Kopecký.

Michael Daněk

9.8.2006 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist