Guy Fréquelin: „V Perthu startuje naše budoucnost“

Posádky pojedou bez taktických instrukcí.

Vzpomenete si ve své kariéře na podobně úchvatný úspěch, jaký jste zaznamenali v Katalánsku?Jistě. Jako pilot jsem byl šťastný z každého vítězství. Ale radost a emoce z úspěchu v pozici odpovědného šéfa jsou úplně něco jiného. Dělíte je mezi tým a značku. Pocity v Katalánsku by se daly přirovnat třeba k triumfu v Rely Dakar, mému prvnímu vítězství coby sportovního ředitele, nebo k úspěchu v závodě Paříž – Peking. Katalánsko ale zůstane v mé paměti – získali jsme tam úplně všechno – vítězství a tituly ve WRC, v juniorské soutěži, vynikající výsledky Xaviho Ponse. To vše při oznámení našeho návratu do mistrovství světa v roce 2007. Najdete ještě motivaci pro poslední krok v mistrovství světa 14 000 kilometrů od Versailles-Satory?Motivace se najde vždycky – zkusit vyhrát! Touha vyhrávat je přece naším palivem. Loni jsme v Austrálii vyhráli a věděli jsme, že v roce 2005 skončíme, že ztratíme Carlose Sainze. Přesto tým dokázal vyhrát posedmé v sezoně. Letos naše srdce bije silněji. Pro mě osobně je Austrálie rely naší budoucnosti. Tady začne naše akce 2007.  V Katalánsku jste získali třetí titul v Poháru konstruktérů. Pojedou nyní vaše posádky s ´volnou kartou´, bez taktických instrukcí?V podstatě ano. Rychlostní zkoušky jsou ale hodně dlouhé, rychlé, kluzké a navíc mezi stromy, které jsou blízko. Vyhnout se jim, to by mohlo být problémem.