Euromilhões Lisboa Dakar 2007 – 13. etapa (260 km) live

Coma odstoupil z vedoucí pozice (aktualizováno 18:13)

Třináctá etapa zavedla závodníky na území Senegalu. Jelo se 260 kilometrů a stejně jako včera se rozestupy mezi soutěžícími pohybovaly relativně nízko. Hlavním problémem byla pro posádky opět navigace, přesto jsme se ale v kategorii motocyklů dočkali velkého překvapení.Suverénně vedoucí Marc Coma totiž nejprve zabloudil a posléze havaroval na 57. km. Se zraněním hlavy musel ze soutěže odstoupit. Do čela se tak dostal vítěz dnešní etapy Cyril Despres, který byl před soutěží hlavním favoritem. Druhý dnes dojel Chris Blais a třetí Michel Marchini. Zpočátku udával tempo Isidre Esteve Pujol, ale 5 km před kontrolním bodem upadl, a ač se mu nic nestalo, díky poškození stroje nabral tříhodinovou zrátu. Martin Macek dojel 20., David Pabiška 44, Ivo Kaštan 50. a Josef Macháček 82.Carlos Sainz dokázal zopakovat vítězství ze včerejší etapy, když o necelých půl minuty porazil Stephana Peterhansela, lídra celé soutěže. Pro třetí příčku si dojel Mark Miller. Miroslav Zapletal získal svoje doposud nejlepší umístění, byl 24.Hned ve svém prvním Dakaru v kariéře dokázal Aleš Loprais dovést svoji Tatru k etapovému vítězství. Druhý byl Hans Stacey a třetí Ilgizar Mardějev. André de Azevedo zajel pátý čas a Tomáš Tomeček byl se ztrátou čtyřiceti minut až dvacátý.