Dakarská rely si vyžádala první oběť

Motocyklista Caldecott nepřežil pád v deváté etapě.

Letošní ročník Dakaru si vybral krutou daň na 252. kilometru v podobě smrti australského motocyklisty Andy Caldecotta.Stalo se tak během dnešní deváté etapy, před níž jednačtyřicetiletý závodník figuroval na průběžné desáté pozici.Podle zpráv z místa dění si jednačtyřicetiletý jezdec zlomil při pádu krční páteř a byl na místě mrtev. Pomoci už nedokázali ani lékaři, kteří s helikoptérou dorazili 30 minut po nehodě.Caldecott byl zkušeným závodníkem, na Dakaru startoval potřetí a  v minulosti čtyřikrát zvítězil v australské Safari rely. V letošním ročníku vyhrál 3. etapu a  před včerejší dodatečnou penalizací za neprojetí kontrolního bodu si držel průběžné šesté místo.Ironií osudu je, že australský jezdec neměl na letošním ročníku Dakaru vůbec startovat. Dveře do pouštního závodu mu otevřelo až zranění španělského kolegy Jordiho Durana.Caldecott je již 49. obětí v historii dakarské rely a šestnáctou z řad závodníků. Během minulého ročníku zahynulo sedm lidí. Podruhé za sebou tragédie postihla rakouskou stáj KTM. Loni zemřel její jezdec, dvojnásobný dakarský vítěz Ital Fabrizio Meoni.Pořadatelé na večer svolali schůzku s ostatními závodníky, na níž se rozhodne, jak dnešní tragická havárie ovlivní další průběh závodu.