Corona Rally Mexico – 3. etapa live

Sebastien Loeb obhájil loňské vítězství

Poslední etapa Corona Rally Mexico obsahuje čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 62,06 km. Vítěz celé soutěže by měl být znám okolo sedmé hodiny večerní našeho času.RZ17 León, délka 16,29 km
Do nedělní etapy vstoupil nejlépe Mikko Hirvonen, díky čemuž se opět posouvá před Daniho Sorda. Chris Aktinson na tuto dvojici opět ztratil. Až za Hirvonenem projeli cílem Sebastien Loeb a Marcus Grönholm, kteří si v pohodě hlídají své pozice v čele soutěže. Štěpán Vojtěch zajel v kategorii P-WRC dvanáctý čas a drží si celkovou šestou příčku.RZ 18 Guanajuatito, délka 23,34 km
I tato erzeta se stala kořistí Fordu, vítězství si však připsal tentokrát Marcus Grönholm. To ovšem nic nemění na celkovém vedení Sebastiena Loeba. Mikko Hirvonen opět porazil Daniho Sorda a zdá se, že v bojích o třetí až páté místo již je vcelku jasno. Štěpán Vojtěch zajel jedenáctý čas a v posledních dvou zkouškách bude muset hájit náskok tři čtvrtě minuty na Fumia Nutaharu, jenž tuto erzetu vyhrál.RZ 19 Comanjilla, délka 18,01 km
Ani v této zkoušce se nestalo nic mimořádného a zdá se, že o pořadí na bodovaných pozicích již je rozhodnuto, jediný vyrovnaný souboj svádí Kristian Sohlberg a Juan Pablo Reies o dvanáctou pozici. Vítězství v erzetě si připsal Mikko Hirvonen. Štěpán Vojtěch lehce přidal a zajel devátý čas, což by mu mělo stačit na udržení celkového šestého místa. RZ 20 Super Special 5, délka 4,42 km
Na závěrečné superspeciálce se nestalo nic nečekaného, takže si Sebastien Loeb může připsat další vítězství na své již tak dost bohaté konto. Druhé místo získal po línějším začátku vítěz poslední zkoušky Marcus Grönholm, jenž i nadále vede průběžné pořadí. V souboji týmových dvojek o třetí místo byl nejúspěšnější Mikko Hirvonen, jenž porazil Daniho Sorda i Chrise Aktisona. Slušný výkon předvedl Manfred Stohl, jenž dojel šestý a po celou dobu se držel nedaleko za špičkou. Jari – Matti Latvala si dojel pro sedmé místo a poslední bod zbyl na Matthewa Wilsona. Mezi jezdci bodujícími do mistrovství světa produkčních vozů byl nejúspěšnější Mark Higgins, Štěpán Vojtěch skončil šestý, čímž o pozici vylepšil svůj loňský výsledek.