Celkem 111 posádek se vydalo na trať Barum rally Zlín

První RZ absolvovaly posádky v opačném pořadí.

Celkem 111 posádek ze 14 evropských zemí odstartovalo do 35. Barum rally Zlín, šestého dílu mistrovství Evropy jezdců.Do náročné soutěže, která se jede jako kandidátský podnik mistrovství světa, se před zlínskou radnicí představily známé osobnosti veřejného a politického života. Startovní vlajky se postupně chopili místopředseda vlády a ministr dopravy Milan Šimonovský, předseda ODS Mirek Topolánek, hejtman zlínského kraje Libor Lukáš, senátorka Alena Gajdůšková, primátor města Zlína Tomáš Úlehla, náměstci primátora města Zlína Svatava Nováčková, Irena Ondrová, Vladimír Řihák či předseda autoklubu ČR Roman Ječmínek a další.

Po slavnostním zahájení se mohli jezdci již plně koncentrovat na úvodní rychlostní zkoušku soutěže, kterou byl prolog v ulicích města Zlína. Posádky kroužily do bývalém svitovském areálu a čekal je i atraktivní průjezd autobusovým nádražím.První vůz do městské rychlostní zkoušky odstartoval ve 20:03 hodin. Posádky do rychlostní zkoušky startovaly v opačném pořadí, největší favorité soutěže se tedy před zraky diváků objevili před desátou hodinou večerní.

V průběhu tří soutěžních dnů čeká na posádky trať v celkové délce 654 km, z toho na 264 km bude vytýčeno 15 rychlostních zkouškách na sedmi úsecích.

Zdenda Balcar

20.8.2005 8:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist