Alex Bengue s Fabií WRC 05 vítězem Eifel Rely

Úspěšně otestoval novou specifikaci vozu pro asfalt.

Vítězstvím zakončila své vystoupení na ADAC Eifel-Rely posádka týmu Škoda Motorsport Alex Bengue / Caroline Escudero s Fabií WRC 05. Druhé místo obsadili Matthias Kahle a Peter Göbel startující rovněž s Fabií WRC v barvách Škoda Auto Deutschland. 14 ze 17 rychlostních zkoušek vyhrál Bengue, ve zbylých třech byl nejrychlejší Kahle, kterého v cíli dělilo od vítěze 23,1 sekund. Základnou asfaltového podniku bylo město Daun, ležící severovýchodně od Trieru. V jeho okolí se pojede příští měsíc Německá rely (26. – 28. srpna) a Alex tak měl jedinečnou příležitost si v ostré soutěži vyzkoušet nejnovější asfaltovou specifikaci Fabie WRC 05.  Testovací program týmu Škoda Motorsport pokračuje příští sobotu ve Finsku, kde se Jani Paasonen zúčastní Tampere Rely, která se stane součástí jeho přípravy na Finskou rely, startující o týden později (4. – 7. srpna). Alexův týmový kolega Armin Schwarz během víkendu relaxoval za volantem historické Audi Quattro Sport, se kterou se představil v rámci Eifel Historic Rely Party. Navigátorkou mu při této příležitosti byla jeho manželka Petra. „S tímto víkendem jsem velmi spokojený,“ nechal se Alex Bengue slyšet. „Vítězství je vždy příjemné, i když přijedete hlavně testovat. Pro mě osobně to byl úspěšný test, protože to byla moje první soutěž s Fabií WRC od Rely Monte Carlo. Ověřili jsme si, jakým směrem se musíme ubírat při finalizaci nastavení pro Německou rely.“