Závody pro všechny na okruhu v Sosnové

Ať si kdo chce co chce říká a tváří se kdovíjak nezávisle a nad věcí, tak rychlá jízda na silnice nepatří. A závody už vůbec. Na okruh ano.

Na začátku roku proběhla podobná akce a teď je tady „repete“, lidově řečeno, ovšem bez ledu, sněhu a teplot hluboko pod bodem mrazu. Na závodním okruhu v Sosnové u České Lípy se koná opět Mogul Driving Sport, tedy „setkání zájemců o svezení se po trati areálu Autodromu Sosnová s běžným vozem s OTP,“ abychom přesně citovali oficiální materiály pořadatele.

O co tedy jde? V podstatě o to, že můžete sednout do svého auta s platnou technickou, vyjet v neděli na okruh do Sosnové a  změřit své síly s časomírou a ostatními jezdci ve své kategorii.Nějaké základní informace pro začátek. Termín konání je 16. 9. 2012 a místo, jak už bylo řečeno, Global Assistance Racing Arena Autodrom Česká Lípa.

Jsou to závody a ty mají svůj časový harmonogram. Tady je… V 8.00 začne formální a technická přejímka a potrvá cca  tři čtvrtě hodiny. V 8.55 proběhne rozprava a na devátou je naplánován start měřených tréninků. Trénovat se bude až do jedenácti, v 11.30 začnou měřené rozjížďky a v 17.00 už je tady vyhlášení výsledků.

PROHLÉDNĚTE SI: Velká fotogalerie ze zimního závodu

Něco k systému závodu… Auta budou vypouštěna na trať z prostoru depa jednotlivě v takovém intervalu, aby vozidla mezi sebou měla dostatečný odstup. Start a cíl je letmý. Na základě časů z kvalifikace budou vozidla seřazena do měřených rozjížděk. Výsledek bude součtem čtyř nejlepších časů. Trať bude zpomalena retardéry.

Jednoduché jak facka. Hlásit se můžete na stránkách Autodromu, tam také najdete všechny důležité informace. Třeba přihlášku a cenu startovného. To je stanoveno na 1500 korun.

Autoweb.cz

ČTĚTE TAKÉ: Chcete projet s milionáři půl Evropy? Máte smůlu!

8.9.2012 7:55
Více o tématu: Evropazávod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist