VC Bahrajnu: Vítězí Felipe Massa

Jezdci Ferrari získali ve třetím závodě první dvě místa.

Felipe Massa získal zasloužené a tolik potřebné vítězství ve VC Bahrajnu. Za ním skončil Kimi Raikkonen a oba vozy BMW v pořadí Kubica, Heidfeld. Lewis Hamilton nezískal ani bod a v čele šampionátu je Kimi Raikkonen. Kubica se postavil na start před Massou, Hamiltonem a Raikkonenem. Při startu ho však předjel Massa který už do první zatáčky najížděl na první pozici. Hamilton se propadl na desáté místo a Kovalainen v prvních třech zatáčkách bojoval s Raikkonenem o třetí místo. Massa měl na čele čistý vzduch a Hamilton se ocitl za bývalým kolegou Fernandem Alonsem. Narazil do něj a zničil si tak přední křídlo. Na konci třetího kola zajíždí Hamilton do boxů na výměnu. V tu chvíli Kubicu předjíždí Raikkonen a získává pro Ferrari druhé místo. Na konci čtvrtého kola je pořadí: Massa,Raikkonen, Kubica, Heidfeld, Kovalainen, Trulli, Rosberg, Webber, Alonso a Glock. Massa si v následujících dvanácti kolech na svého kolegu vybudoval čtyřsekundový náskok, Kubica se za Raikkonenem držel se ztrátou 1,5 sekundy. Hamilton měl se svým opraveným McLarenem evidentně problémy, stále kroužil na osmnáctém místě. Kubica zajíždí v 17. kole do boxů. Oba vozy Ferrari pokračují na čele a Jenson Button naráží do Davida Coultharda. Přišel o přední křídlo a oba vozy skončily mimo trať, ale mohly nadále pokračovat. Button si v boxech nechal namontovat nové křídlo, ale o chvíli později ze závodu odstupuje. Raikkonen zajíždí do boxů druhého místa ve 20. kole, v dalším kole pak zastavuje Massa. Pořadí po zastávkách Ferrari je: Massa, Raikkonen, Kubica, Heidfeld, Kovalainen, Trulli, Webber, Rosberg, Glock a Alonso. Hamilton se propracoval na čtrnácté místo. Ve 31. kole předjel Fisichellu, a na konci kola má zastávku v boxech.Na čele zatím zrychlil Kimi Raikkonen a stáhl Massův náskok na 1,4 sekundy. Ve 38. kole zajíždí do boxů a Massa zvládá nejrychlejší kolo. Poté také zastavuje a vrací se do čela závodu.Za vozy Ferrari kroužila obě BMW, Kubica zajel do boxů ve 41. kole, Heidfeld ve 44. kole.Massa nakonec v závodě vítězi, získává 10 bodů a vrací se do boje o titul. Kimi Raikkonen končí na druhém místě a Kubica a Heidfeld na třetím a čtvrtém. Kovalainen pro McLaren získal čtyři body za páté místo, na šesté místě pak skončil Jarno Trulli, který dokázal zajet další kvalitní závod. Mark Webber získal pro Red Bull dva body za sedmé  místo a Rosberg jeden bod pro Williams.