V Turecku vyhrál Räikkönen, McLaren přišel o double

Grand Prix Turecka - závod

Přímý souboj stájí McLaren a Renault vyzněl lépe pro stříbrné šípy, když dokázaly vyhrát první Velkou cenu Turecka, ale Räikkönenovo vítězství má hořkou příchuť, neboť dvě kola před koncem přišel o double. Montoya nejprve po nezaviněném kontaktu s vozem o kolo zpět dostal hodiny a pak po chybě se před něj dostal Alonso. Renault dojel na druhém a čtvrtém místě, Jenson Button porazil zastávkou v boxech Jarna Trulliho, který dojel šestý před dvojící David Coulthard a Christian Klien ze stáje Red Bull.Po slibné kvalifikaci pro vážné problémy s pneumatikami do cíle nedojel ani jeden z williamsů, klasifikován není ani Michael Schumacher.Michael Schumacher startující z poslední řady předjel během prvního kola osm aut, dolů se propadli Ralf Schumacher a Felipe Massa po kontaktu s Heidfeldem. Räikkönen sice ztratil první místo, ale ještě během prvního kola jej získal zpátky, načež Fisichella před sebe pustil Alonsa, který pak dostal instrukce šetřit palivo.Získali oba jezdci stáje Red Bull Coulthard a Klien, mezi které se dostal Webber – jeho týmový kolega Heidfeld musel pro novou pravou zadní pneumatiku dost možná po kontaktu s Massou, ale vzhledem k tomu, že stejný problém potkal Webbera, dost možná se jedná o situaci v zatáčce 13, o které jsme informovali před závodem.Renaulty do boxů zajely ve 13. a 14. kole, před vjezdem do boxů spolu kolidovali Webber a M. Schumacher, Webber přišel o přední křídlo a Schumacher musel ze závodu odstoupit. Vrátil se do něj, ale pak zase odstoupil. Montoya zajel do boxů po 21 kolech a navzdory tomu, že po chybné signalizaci srazil mechanika s tankovací hadicí, dostal se před Alonsa. Räikkönen se vrátil na prvním místě.Felipe Massa musel odstoupit, protože mu v boxech při regulérní zastávce odešel motor, a také Nick Heidfeld, kterému za výmluvného gesta šéfa Michelin Motorsport podruhé odešla pravá zadní pneumatika.Alonso zajel ke druhé zastávce po 34 kolech, Montoya zajel nejrychlejší kolo ve 39. okruhu. McLareny zajížděly o 2,5 vteřiny rychleji než renaulty, zejména Fernando Alonso v této fázi šampionátu jede na jistotu. Montoya zajel do boxů po 41 kolech, na celkové pořadí to ale nemělo vliv.Ze souboje mezi Red Bullem a Sauberem opět vítězně vzešel prvně jmenovaný, Massa cíl neviděl a Villeneuve dojel jedenáctý.Závěr závodu zdramatizoval Montoya, který byl popostrčen Monteirem v jordanu, jehož předjížděl o kolo zpět, a dotáhl se na něj třetí Alonso. O kolo později pak v osmé zatáčce vyletěl Montoya z dráhy a Alonso se posunul na druhé místo.Dalším závodem je za 14 dní Velká cena Itálie v Monze.p.JezdecTým  Čas/Kolo1. K.Räikkönen McLarenM1h24:34.4542. F.Alonso RenaultM+ 18.6093. J.P.Montoya McLarenM+ 19.6354. G.Fisichella RenaultM+ 37.9735. J.Button BARM+ 39.3046. J.Trulli ToyotaM+ 55.4207. D.Coulthard Red BullM+ 1:09.2968. C.Klien Red BullM+ 1:11.6239. T.Sato BARM+ 1:49.98710. R.Barrichello FerrariB+ 1 kolo11. J.Villeneuve SauberM+ 1 kolo12. R.Schumacher ToyotaM+ 1 kolo13. R.Doornbos MinardiB+ 3 kola14. N.Karthikeyan JordanB+ 3 kola15. T.Monteiro JordanB + 3 kolaNC C.Albers MinardiBkolo 48NC M.Schumacher FerrariBkolo 31NC N.Heidfeld WilliamsMkolo 29NC F.Massa SauberMkolo 27NC M.Webber WilliamsMkolo 20