Super Aguri zahřívá pneumatiky pomocí zařízení

To jim ale komisaři zakázali.

Sportovní komisaři Velké ceny Německa (Tony Scott Andrews, Rafael Sierra, Waltraud Wuensch) zakázali týmu Super Aguri zařízení, pomocí kterého zahříval pneumatiky. Jedná se o konstrukci vybavenou elektricky ovládanými ložisky a topnými tělísky. Pneumatika se otáčí a topná tělíska ji zahřívají.Článek 76 f) Sportovních regulí umožňuje používat pouze dečky s odporovými ohřívači. Z toho důvodu komisaři usoudili, že zařízení týmu Super Aguri je v rozporu s pravidly. Komisaři problém řešili na základě zprávy technického delegáta FIA.
Podle technického zástupce týmu jde o infračervené světlo a teplo je generováno odporově a přenášeno na pneumatiky. Zařízení dodává společnost Tyre Technology Limited a dokáže najednou pracovat se čtyřmi pneumatikami. Stuart Hepworth z Tyre Technology Limited tvrdí, že toto řešení je efektivnější než dečky, což ale komisaři nehodlají komentovat.Podle nich je zmíněný článek naprosto jasný a zařízení Super Aguri není „dečkou“. Tým tedy musí zařízení ihned přestat používat.Super Aguri se může odvolat.

Tomáš Richtr

28.7.2006 5:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist