Schumacher se ubránil Alonsovi a vítězí v Imole!

Grand Prix San Marina - závod

Dramaticky závod až do posledních kol vyhrál Michael Schumacher, který musel až do konce závodu odolávat tlaku Fernanda Alonsa, který v posledních třech kolech už svůj boj o vítězství vzdal po sérii drobných chyb.Po trpělivém a zodpovědném výkonu dojel na třetím místě Juan Pablo Montoya před Felipem Massou, kterého překonal během závěrečných zastávek v boxech. Massa se v závěru musel bránit tlaku ze strany Kimiho Räikkönena, který dojel pátý před Markem Webberem, jež až do druhých zastávkách v boxech jezdil před Räikkönenem.Až sedmý do cíle dojel Jenson Button, který měl na startu velmi lehký vůz se strategií tří zastávek v boxech. Giancarlo Fisichella první úsek závodu natáhl po neúspěšné kvalifikaci a do cíle dojel na posledním bodovaném místě.Již v prvním kole dramaticky havaroval Christijan Albers, který šel několikrát koly vzhůru po kontaktu s Juičim Idem. Se zlomeným sloupkem řízení odstoupil Jarno Trulli a do cíle nedojel ani jeden z jezdců Red Bullu.Rubens Barrichello nejen po problémech v boxech dojel po startu z první řady až na konci první desítky.Výsledky závodu p.JezdecTým Čas 1. M.Schumacher FerrariB 1h31:06.486 2. F.Alonso RenaultM+ 2.096 3. J.P.Montoya McLarenM+ 15.868 4. F.Massa FerrariB+ 17.096 5. K.Räikkönen McLarenM+ 17.524 6. M.Webber WilliamsB+ 37.739 7. J.Button HondaM+ 39.635 8. G.Fisichella RenaultM+ 40.200 9. R.Schumacher ToyotaB+ 45.51110. R.Barrichello HondaM+ 1:17.85111. N.Rosberg WilliamsB+ 1:19.67512. J.Villeneuve BMWM+ 1:22.37013. N.Heidfeld BMWM+ 1 kolo14. V.Liuzzi Toro RossoM+ 1 kolo15. S.Speed Toro RossoM+ 1 kolo16. T.Monteiro MidlandB+ 2 kolaNeklasifikováni: JezdecTýmNC D.Coulthard Red BullMkolo 48NC T.Sato Super AguriBkolo 45NC C.Klien Red BullMkolo 41NC J.Ide Super AguriBkolo 24NC J.Trulli ToyotaBkolo 7NC C.Albers MidlandBkolo 1