Ron Dennis srovnává Turecko se Spa

Obě tratě oddělují muže od chlapců, Turecko má ale víc.

Šéf McLarenu Ron Dennis přirovnal okruh v Istanbulu s belgickým Spa-Francorchamps. Hlavním důvodem je pověst, kterou si Otodrom získal po nedělní Velké ceně Turecka: více než kterýkoli z jiných okruhů odděluje muže od chlapců.

Turecko se vyznačuje náročnými zatáčkami, do kterých není mnohdy vidět, technickou náročností a zejména komplikovanou zatáčku č. 8, která se vlastně skládá ze čtyř mini zatáček a obtížně se do ní volí nájezd. Ani průjezd zatáčkou není jednoduchý, o čemž se přesvědčili například jezdci BAR, kteří si škrtli o zem a vyletěli z ní ven, nebo Juan Pablo Montoya, který s poškozeným difuzorem na tomto místě přepustil druhé místo Fernandu Alonsovi.

Obtížně se brzdí i do deváté zatáčky, která se díky poryvům větru stala osudnou pro Michaela Schumachera v sobotní kvalifikaci.

Co ale Turecko má a Spa nikoli, je infrastruktura.

„Když pojedeme na nový okruh, nechceme už opakovat předchozí nedostatky,“ řekl Ron Dennis. „Spa je naprosto skvělý okruh, ale nemá hotely, žádné město poblíž, letiště, nemá nic takového, což ale neznamená, že to není skvělý okruh.

Nový okruh by ale tyto nedostatky mít neměl.

Je Istanbul novým trendem? Doufám že ano, protože některé z nových okruhů nejsou takto náročné. A jak vidět, lze toho dosáhnout. Jezdci se nad okruhem rozplývají, je tam několik velmi náročnách zatáček. Není to skvělé?“

Pihou na kráse byly obrovské problémy s ucpanými příjezdovými cestami.

Tomáš Richtr

23.8.2005 1:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist