Räikkönen vyhrál chybami nabitou kvalifikaci

Grand Prix Turecka - kvalifikace

Kimi Räikkönen vyhrál jinak chybami nabitou kvalifikaci na Velkou cenu Turecka, když spousta jeho soupeřů chybovala. Netýká se to jezdců Renaultu, Fisichella startuje z první řady, Alonso třetí. Kvalifikaci nedokončili Doorbos na minardi a po chybách M. Schumacher a Jacques Villeneuve. Narian Karthikeyan do kvalifikace ani nevyjel.Jezdci Red Bull David Coulthard a Christian Klien museli díky haváriím v prvním kole Velké ceny Maďarska do kvalifikace odstartovat jako první. Následoval je Robert Doornbos na minardi, který ale své kvalifikační kolo pro problémy na brzdách nedokončil. Nedokončil je ani Jacques Villeneuve, který přepískl nájezd do náročné zatáčky č. 8 (kterou den před tím vehementně chválil) a při snaze vrátit vůz z trávy co nejrychleji zpátky na trať dostal hodiny, načež byla kvalifikace zastavena, protože Villeneuvovi zhasnul motor. To už měl i své kvalifikační kolo odjeto Juan Pablo Montoya, zajel čas o šest desetin horší než v dopoledním tréninku, ale vcelku pochopitelně to nestačilo na jezdce Renaultu, kteří spolu svedli krásný souboj: Fisichella byl v prvních dvou úsecích pomalejší než Alonso, v cíli jej ale porazil o 0,011 vteřiny navzdory tomu, že se mu do cesty připletl Barrichello, který jel před ním a který byl o 2,3 vteřiny pomalejší.Mark Webber se musel ve svém kvalifikačním kole vyhýbat Satovi, který také nezvládl průjezd osmou zatáčkou, Nick Heidfeld jej ve výsledku překonal o setinu vteřiny. Satův případ s Webberem budou řešit komisaři po kvalifikaci.Velmi napínavá byla poslední pětice jezdců, Jarno Trulli s toyotou měl ještě na konci prvního sektoru na třetí místo, ale vše ztratil v posledním, v celkovém pořadí startuje za čtvrtým Montoyou. Ralf Schumacher pak chyboval v deváté zatáčce a spadl na deváté místo. Ještě hůře kvalifikace dopadla pro Jensona Buttona, který byl na konci prvního sektoru téměř o dvě desetiny vteřiny rychlejší než Fisichella, ale vše ztratil v kritické osmé zatáčce a startuje třináctý. Michael Schumacher dostal hodiny na stejném místě, co měl problémy jeho mladší bratr a kvalifikaci nedokončil. Pro Kimiho Räikkönena už pak jeho kvalifikační kolo vypadalo jako procházka růžovou zahradou, byť byl v osmé zatáčce taktéž hodně na hraně.p.JezdecTým  Čas Odstup1. K.Räikkönen McLarenM1:26.7972. G.Fisichella RenaultM1:27.039+ 0.242 3. F.Alonso RenaultM1:27.050+ 0.2534. J.P.Montoya McLarenM1:27.352+ 0.5555. J.Trulli ToyotaM1:27.501+ 0.7046. N.Heidfeld WilliamsM1:27.929+ 1.1327. M.Webber WilliamsM1:27.944+ 1.1478. F.Massa SauberM1:28.419+ 1.6229. R.Schumacher ToyotaM1:28.594+ 1.79710. C.Klien Red BullM1:28.963+ 2.16611. R.Barrichello FerrariB1:29.369+ 2.57212. D.Coulthard Red BullM1:29.764+ 2.96713. J.Button BARM1:30.063+ 3.26614. T.Sato BARM1:30.175+ 3.37815. T.Monteiro JordanB1:30.710+ 3.91316. C.Albers MinardiB1:32.186+ 5.38917. M.Schumacher FerrariBŽádný čas 18. N.Karthikeyan JordanBŽádný čas19. J.Villeneuve SauberMŽádný čas 20. R.Doornbos MinardiBŽádný čas