Fisichella triumfuje v Malajsii, double pro Renault

Grand Prix Malajsie - závod

Giancarlo Fisichella si dojel pro svůj druhý triumf v barvách Renaultu a před týmovým kolegou Fernandem Alonsem proťal jako první cílovou pásku Velké ceny Malajsie.Na stupně vítězů se s nimi postavil Jenson Button z Hondy, který dojel třetí před Juanem Pablem Montoyou z McLarenu na čtvrtém místě. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen havaroval hned v prvním kole, když s poškozeným monopostem po kolizi s Christianem Klienem vylétl z tratě.Neúspěšně se v Malajsii prezentovaly monoposty Williams, resp. jejich agregáty Cosworth, kvůli kterým ani Nico Rosberg startující ze třetího místa ani Mark Webber neviděli cíl. S nefungující převodovkou v boxech skončil také David Coulthard a do cíle nedojel ani Juiči Ide s monopostem Super Aguri.BMW mohlo slavit drobný úspěch, Nick Heidfeld mohl do cíle dojet na pátém místě, ale před koncem závodu mu explodoval motor, a tak tým získal jen dva body za sedmé místo Jacquese Villeneuva. Ralf Schumacher startující z posledního místa získal poslední bod.Před koncem závodu došlo k zajímavému souboji mezi Massou a M. Schumacherem o páté místo a jakkoli milióny párů očí na celém světě zvědavě sledovaly nechvalně proslulé vysílačky Rosse Brawna a Jeana Todta, pořadí mezi dvěma jezdci Ferrari se už nezměnilo.Rubens Barrichello dojel na jedenáctém místě poté, co si musel odpykat desetivteřinovou penalizaci v boxech za překročení maximální povolené rychlosti tamtéž.Nejrychlejší kolo závodu zajel Fernando Alonso a má hodnotu 1:34,803.Třetím závodem je Velká cena Austrálie za 14 dní, která startuje v 6:00 našeho času.Výsledky závodup.JezdecTým Čas/Kolo1. G.Fisichella RenaultM1h30:40.5292. F.Alonso RenaultM+ 4.5853. J.Button HondaM+ 9.6314. J.P.Montoya McLarenM+ 39.3515. F.Massa FerrariB+ 43.2546. M.Schumacher FerrariB+ 43.8547. J.Villeneuve BMWM+ 1:20.4618. R.Schumacher ToyotaB+ 1:21.2889. J.Trulli ToyotaB+ 1 kolo10. R.Barrichello HondaM+ 1 kolo11. V.Liuzzi Toro RossoM+ 2 kola12. C.Albers MidlandB+ 2 kola13. T.Monteiro MidlandB+ 2 kola14. T.Sato Super AguriB+ 3 kolaNC N.Heidfeld BMWMkolo 49NC S.Speed Toro RossoMkolo 42NC Y.Ide Super AguriBkolo 34NC C.Klien Red BullMkolo 27NC M.Webber WilliamsBkolo 16NC D.Coulthard Red BullMkolo 11NC N.Rosberg WilliamsBkolo 7NC K.Räikkönen McLarenMkolo 1Průběžné pořadí šampionátu:p. JezdecBody1. F.Alonso182. M.Schumacher113. J.Button114. G.Fisichella105. J.P.Montoya96. K.Räikkönen67. F.Massa48. M.Webber39. N.Rosberg210. J.Villeneuve211. C.Klien112. R.Schumacher1 p. Tým Body1. RenaultM182. FerrariB113. McLarenM114. HondaM105. WilliamsB96. BMWM67. ToyotaB48. Red BullM3