Briatore popírá 2.6 miliónů dolarů za Alonsův test

Alonsa uvolnil na jeho vlastní žádost.

Šéf týmu Renault, Flavio Briatore, odmítá, že by chtěl za jednodenní testování Fernanda Alonsa v McLarenu 2.6 miliónů dolarů.

Některé zdroje, jako například Bild-Zeitung, přinesly informaci, že Briatore požadoval za uvolnění Španěla, který má do konce roku platnou smlouvu s Renaultem, více než 2.5 miliónů dolarů. Tuto informaci jsme uvedli včera v článku Alonsův test stál McLaren 2.6 miliónů dolarů.

Briatore ujistil španělský tisk, že za dočasným uvolněním ze závazků plynoucích ze smlouvy bylo pouze uznání a respekt společných úspěchů s Fernandem Alonsem.

„Fernando byl s námi pět let a za tuto dobu získal dva tituly světového šampióna. Zeptal se mě, zda mu dovolím testovat s jeho novým týmem. Rád jsem mu to umožnil. Není za tím nic víc,“ řekl Briatore.

Ital dál prozradil, že je šťastný, že do konce roku zbývá jen pár dní a dodal: „Rok 2006 byl pro mě stresující a také jsem měl nějaké zdravotní potíže. Naštěstí všechno dobře dopadlo.“

Petr Kříž

19.12.2006 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist