Briatore: Důležitost poháru týmů vykonstruovalo Ferrari

Alonso je jednička, pak je dvojka, trojka a čtyřka.

O jeho pověsti playboye:
„Jsem unaven, když je na vás závislých 850 lidí, máte náročnou práci, rozpočet, marketing, inženýři. Pracuji 12 až 14 hodin denně. Možná si občas někam večer zajdu, a hned tam jsou paparazzi. Ale výsledek je to, co se počítá. Se dvěma různými týmy jsem vyhrál dva různé tituly, to nikdo nedokázal. Devět mých jezdců vyhrálo závod. To se na diskotekách nepovede.“O tom, že formuli 1 vlastně nerozumí:
„To je moje výhoda, protože dělám bussines, ostatní nevím co dělají (směje se). Když jsme vyhráli s Michaelem titul, dělali jsme trička. Věděli jsme o tom víc než o autech. Po 4 letech ve vyspělé technologii jsme dokázali s Michaelem vyhrát, to se letos povedlo s Fernandem.“O diskutovaném Alonsově titulu:
„Alonso je nejlepší pilot, protože vyhrál s autem horším než mají jeho rivalové. Ve 24 letech je k tomu potřeba být hodně inteligentní! Získal titul s dostatečným náskokem. Není o čem diskutovat, vyhrál titul zaslouženě. Je zbytečné, když Ron Dennis neustále hovoří o tom, co je dobré, co je špatné, někdo, kdo není schopen potřást si rukou s Fernandem Alonsem nebo Giancarlem Fisichellou na stupních vítězů. To nechápu. O tom, že Briatore stáhl svůj podpis z dohody o nové kvalifikaci:
Nyní Dennis protestuje, že jsem nedostál podpisu pod návrhem kvalifikace na rok 2006. Jenom hlupáci neumí věci přehodnotit. Udělal jsem chybu, změnil jsem názor, protože celý můj tým nesouhlasil. O tom, že nejlepší pilot je Kimi Räikkönen:
Dennis stále říká, že Räikkönen je nejlepší, když skončil druhý, a to není poprvé. Jak dlouho je Kimi v McLarenu?“Čtyři roky:
„Za čtyři roky, s týmem, který se považuje za technicky nejvyspělejší, Räikkönen nedokázal vyhrát titul. Prohrál i v roce 2003. Nevyhrál za čtyři roky ve vyspělém týmu. Proč je tak statečný, když neumí vyhrát? Já se tomu ale nesměju. Alonso vyhrál titul, protože je jednička, pak je dvojka, trojka a potom čtyřka. Nejlepším pilotem je Fernando. Uvidíme, zda vyhrajeme i titul v týmech, ale důležitý je titul jezdců. Druhý titul je jen vykonstruovaný. Přišlo s tím Ferrari před pár lety, když zjistilo, že titul v jezdcích nezískají.“O kontroverzním nařízení FIA vůči Alonsovi v Japonsku a o Montoyově zranění:
„Možná se snažili, aby byla situace na poslední závod co nejvyrovnanější. Povedlo se nám vše ve všech směrech, mám v týmu skvělou harmonii. Neměli jsme jezdce, který si zřídil rameno při tenise. Naši jezdci dělají to samé a nic se jim nestalo.“O budoucnosti:
„Myslím, že Alonso vyhraje více titulů než Schumacher. Mým snem je tak deset titulů. O platech nemluvím, to je jeho a můj problém, nesmí být nespokojený.“O Fisichellovi:
„Giancarlo k nám přišel letos a s Alonsem vytvořil skvělý pár. Jsem s ním také spokojený, protože jsme tady při posledním závodě a bojujeme o titul navzdory těm všem anglickým fenoménům.“

Tomáš Richtr

15.10.2005 4:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist