Ani dva výjezdy safety caru Alonsa nezastavily!

Grand Prix Kanady - závod

Fernando Alonso vyhrál dramatickou Velkou cenu Kanady, kterou ovlivnily dva výjezdy safety caru. Kimi Räikkönen po problémech při obou pitstopech nedokázal získat více než druhé místo, které navíc v posledním kole ztratil! Druhý dojel Michael Schumacher jen chvíli za Alonsem, třetí Räikkönen, Fisichella po penalizaci za ulitý start čtvrtý.První dvě kola závodu byla velmi dramatická. Fisichella ulil start a nádherný souboj spolu svedli Montoya a M. Schumacher, lépe dopadl pro prvního jmenovaného, který ovšem vzápětí vše zahodil. Nejprve Nico Rosberg s williamsem střihl šikanu a Montoya se netrpělivou snahou pokusil dostat před něj, ačkoli Rosberg neměl nárok s ním závodit. Došlo ke kontaktu a Rosberg skončil ve zdi. Tam o pár kol později ale skončil i Montoya a poškodil zavěšení kol.Na začátku závodu spolu také kolidovali oba jezdci Midlandu, pro Alberse to znamenalo konec, stejně jako pro Francka Montagnyho, který po zajetí safety caru, jež vyjel kvůli Rosbergovi, vypadl s kouřícím motorem.Trulli dal vzpomenout na některé loňské závody a M. Schumacher a za ním jedoucí Fisichella měli problémy se přes něj dostat. V hloubi pole sváděl svůj boj Coulthard s Ralfem Schumacherem, než zajel Alonso do boxů po 23 kolech. Schumacher se dostal před Trulliho chvíli poté, zatímco Räikkönen zajel do boxů dvě kola po Alonsovi, ale zdržel jej problém na pravém zadním kole. Po návratu na dráhu ztrácel na Alonsa přes pět vteřin, zatímco před zastávkou to byla vteřina.Michael Schumacher zajel do boxů poprvé až po 32 kolech, chvíli poté, co políbil zeď šampionů, jeho týmový kolega Felipe Massa k jediné zastávce v polovině závodu. V klidné prostřední fázi závodu vyrobili Michael Schumacher a Fernando Alonso sérii chyb, Alonsa však nestály mnoho času. Do problémů (a trávy) se na moment dostal i Räikkönen, div že pak nesestřelil Monteiru.Druhé zastávky byly v podobném duchu, Alonso rychlý, Räikkönenovi tentokrát zhasl motor. Nick Heidfeld se svou zastávkou dostal před Villeneuva, ten však doplatil na neuvážlivý krok Ralfa Schumachera, když jej pouštěl po vnějšku druhé zatáčky. Villeneuve vyjel na nečistou část trati a narazil tvrdě do zdi, což mělo za následek další výjezd safety caru. R. Schumacher hned na to vyjel mimo trať a pak natrvalo zajel do boxů.Po restartu se nedal očekávat boj o čelní místa, mezi první a druhým byla dvě auta o kolo zpět, mezi druhým a třetím dokonce tři. Závěr závodu okořenili krásným soubojem Coulthard a Button a drama ještě v samotném závěru způsobil Räikkönen, když nedobrovolně přepustil své místo M. Schumacherovi. Chvíli před tím po kolizi se zdí odstoupil Sato.Dalším závodem je za týden Velká cena USA.p.JezdecTým Čas1. F.Alonso RenaultM1h34:37.3082. M.Schumacher FerrariB+ 2.1113. K.Räikkönen McLarenM+ 8.8134. G.Fisichella RenaultM+ 15.6795. F.Massa FerrariB+ 25.1726. J.Trulli ToyotaB+ 1 kolo7. N.Heidfeld BMWM+ 1 kolo8. D.Coulthard Red BullM+ 1 kolo9. J.Button HondaM+ 1 kolo10. S.Speed Toro RossoM+ 1 kolo11. C.Klien Red BullM+ 1 kolo12. M.Webber WilliamsB+ 1 kolo13. V.Liuzzi Toro RossoM+ 2 kola14. T.Monteiro MidlandB+ 4 kola15. T.Sato Super AguriB+ 6 kolaNeklasifikováni:JezdecTým NC J.Villeneuve BMWMkolo 59NC R.Schumacher ToyotaBkolo 59NC J.P.Montoya McLarenMkolo 14NC R.Barrichello HondaMkolo 12NC F.Montagny Super AguriBkolo 3NC N.Rosberg WilliamsBkolo 2NC C.Albers MidlandBkolo 1