Alonso po napínavém souboji porazil M. Schumachera

Grand Prix Bahrajnu - závod

Fernando Alonso zahájil úspěšně obhajobu titulu, když v napínavém souboji porazil Michaela Schumacher při poslední zastávce v boxech. Ačkoli se Schumacher Alonsa v posledních kolech držel na odstup desetin vteřiny, nedokázal neměcký závodník na pilota Renaultu najít recept.McLaren vytěžil maximum z dané situace a Kimi Räikkönen, který do závodu startoval poslední, dokázal se strategií jedné zastávky v boxech dojet na stupních vítězů. Oproti tomu Juan Pablo Montoya se strategií dvou zastávek v boxech dojel na pátém místě.Na čtvrtém místě cílovou pásku proťal Jenson Button na Hondě a za Montoyou dojel na šestém místě Mark Webber s williamsem. O zbývající porci bodů na sedmém a osmém místě se svedl boj mezi jezdci Red Bullu a Nicem Rosbergem, který usiloval o bodový debut. Kromě zisku dvou bodů se Nico Rosberg stal také držitelem nejrychlejšího kola závodu.Po včerejší kvalifikaci je zklamáním výsledek pro Felipa Massu na ferrari, který po chybě v první zatáčce musel předčasně k mechanikům, kde navíc došlo k problémům a Brazilec tak při svém debutu ve formuli 1 s týmem Ferrari nebodoval.Taktéž obhájce titulu Renault odjíždí z Bahrajnu se smíšenými pocity: pro problémy s hydraulikou neviděl Giancarlo Fisichella cíl, rozčarování zavládlo u Toyoty, jejíž jezdci dojeli do cíle až hluboko ve druhé desítce. Také Rubens Barrichello v prvním závodě pro Hondu doufal ve více než na patnácté místo se ztrátou jednoho kola.Jezdci kontroverzního týmu Toro Rosso s desetiválci dojeli na 11. (Vitantonio Liuzzi) a 13. (Scott Speed) místě.Při svém debutu nedojel japonský pilot Juiči Ide do cíle, Takuma Sato coby druhý pilot Super Aguri dojel se ztrátou čtyř kol poslední.Další závod se jede již za týden v Malajsii.Výsledky závodup.JezdecTým  Čas/Kolo1. F.Alonso RenaultM2. M.Schumacher FerrariB+ 1.2463. K.Räikkönen McLarenM+ 19.3604. J.Button HondaM+ 19.9925. J.P.Montoya McLarenM+ 37.0486. M.Webber WilliamsB+ 41.9327. N.Rosberg WilliamsB+ 1:03.0438. C.Klien Red BullB+ 1:06.7719. F.Massa FerrariB+ 1:09.90710. D.Coulthard Red BullB+ 1:15.54111. V.Liuzzi Toro RossoM+ 1:25.99712. N.Heidfeld BMWM+ 1 kolo13. S.Speed Toro RossoM+ 1 kolo14. R.Schumacher ToyotaB+ 1 kolo15. R.Barrichello HondaM+ 1 kolo16. J.Trulli ToyotaB+ 1 kolo17. T.Monteiro MidlandB+ 2 kola18. T.Sato Super AguriB+ 4 kolaNC J.Ide Super AguriB36. koloNC J.Villeneuve BMWM30. koloNC G.Fisichella RenaultM22. koloNC C.Albers MidlandB1. kolo