Závodili jsme na druhém píseckém podniku AmaterCup 2017

Máme za sebou zkušenost v rally i jízdu v monopostu F1, ale svět velkých soutěží není pro nás... Vždy se rádi vracíme na tuzemské závodní okruhy v rámci levného závodění.
zavodili-jsme-na-na-druhem-podniku-amatercup-2017.jpgCelá galerie 100 Zdroj: archiv redakce

Profesionální motorsport je o penězích, o velkých penězích, nejde jen o to mít talent řídit auto rychle, nejrychleji ze všech, ale také mít talent sehnat peníze či sponzory, kteří účast v nějakém kolotoči prestižního soutěžního seriálu zaplatí. AmaterCup je jiný, to určitě víte, pokud sledujete naše pravidelné výjezdy každý měsíc na některý z našich tradičních českých závodních okruhů.

Na ten do jihočeského Písku jsme vyjeli minulou sobotu, kde se konal již pátý podnik letošního ročníku. Pro AmaterCup platí, že je určen pro všechny příznivce amatérského zápolení, přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. Manuál či automat. Důležitá je chuť prožít s podobně zaměřenými nadšenci příjemný den, zajezdit si, zatrénovat si, zlepšit své řidičské umění, vyzkoušet a poznat své auto, připravit techniku… Jak celý den probíhá?

Ráno se začne registrací jezdců, respektive administrativní přejímkou a rozpravou, zaměřenou zejména na bezpečnost, ta je pro AmaterCup prioritou. A pak následuje volné ježdění a trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy je vjezd na závodní okruh korigován. Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy – dva okruhy ve třech kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti.

Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde letmým startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa. Tak tomu bylo i teď v Písku, kde se na start postavili jezdci v pěti kategoriích. Tedy… Ehm, původně v šesti, nicméně kategorii lehkých strojů zastupoval jeden jediný vůz, formulový monopost, který z technických důvodů odstoupil.

Zbytek startovního pole v pěti třídách soutěžil proti sobě a boj to byl velmi vyrovnaný a napínavý. Zúčastněná auta najdete v přiložené fotogalerii, jména jezdců, pokud nepaříte mezi zasvěcence či kamarády, vám asi nic neřeknou a netřeba je zmiňovat. Důležité je, že se uvidíme zase za necelý měsíc, tentokrát v populární Sosnové u České Lípy, na okruh s nově položeným asfaltem.

foto: AmaterCup.cz

22.8.2017 5:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist