Zastavení na místě pro invalidy

Dobrý den,

v zákoně 361/2000 Sb., § 27 bod 1 písmeno „o“ se píše, že „Řidič nesmí zastavit a stát na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno“. Což by znamenalo, že na místě pro invalidy lze třeba zastavit, vyložit manželku s dítětem a zase jet dál. Ovšem pak je v tomtéž zákoně § 67 bod 8, kde se píše, že „Na vyhrazeném parkovišti pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením je vozidlům bez tohoto označení zakázáno zastavení a stání.“ A mě by zajímal vztah mezi těmito ustanoveními. Zdá se, že § 67 je silnější než § 27 a tudíž se § 27 vztahuje třeba jen na stání taxi nebo vyznačená místa pro policii, apod., ale ne na stání pro invalidy. Je to tak, nebo je vztah jiný?

Děkuji,
Petr Klasna

Odpověď

Já bych řekl, že §67 v tomto případě představuje speciální úpravu, která dostane přednost.

27.4.2018 8:54| autor: JUDr. Tomáš Beran

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist