Zaměstnanci továrny Ford, kde vznikají Kuga a S-MAX, sabotují výrobu! Používají vadné díly.

Pokud právě teď čekáte na svůj nový, do výroby objednaný Ford, možná je právě na lince, kde jakýsi španělský dělník záměrně montuje do aut špatné díly!

Jde o výrobní linku nejenom dvou modelů jmenovaných v titulku, ale také o modely Mondeo, Galaxy, Transit Connect a Tourneo Connect – a také produkci motorů EcoBoost 2,0 a 2,3 l (tady zbystří majitelé nového Fordu Mustang resp. Focusu RS). Je známé i jméno onoho záškodníka, jmenuje se Xabier Garciandi.

A ano, skutečně jeho pracovní náplní je doslova sabotovat chod jedné z nejvytíženějších automobilových továren na světě, když tajně rozmisťuje po montážní lince značky Ford nesprávné a vadné součástky. I my jsme se nejprve doslova zděsili, když jsme na tuto zprávu narazili, ovšem situace naštěstí není tak dramatická, jak by se mohlo zdát. Na veřejnost ji uvolnil sám Ford a co je důležité zmínit, že Garciandi nepracuje pro nevybíravou konkurenci (taková snad ale není), ani nejedná na vlastní pěst z pozice nespokojeného zaměstnance.

Naopak, tímto netradičním úkolem byl pověřen přímo samotným Fordem v rámci procesu řízení jakosti. Jde o jedno z mnoha opatření, díky nimž všechny vozy vyrobené v této továrně sledují výstupní kvalitu. Sabotér Xabier Garciandi ve Valencii poslal už na výrobní linku vadné součásti motoru, nesprávné verze volantu a dokonce i jiné palubní desky, a to na všech čtyřiatřiceti stanovištích montážní linky, v továrně, kde nový vůz opustí výrobní linku každých 40 sekund.

Ford odhaluje veškeré odchylky od standardu technologií Vision System, která fotografuje a následně sleduje každou jednotlivou součástku pro všech automobilů a motorů, které se ve Valencii vyrobí, čili každé dva týdny pořídí více než miliardu fotografií a zároveň generuje složené obrazy tvořené 3150 digitálními fotografiemi, které usnadňují technikům včasnou identifikaci nesrovnalostí. A Xabierova „podvratná činnost“ pomáhá ověřit, zda nový systém pracuje bezchybně.

21.11.2016 7:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist