Zákeřní silničáři narafičili další díru v silnici. Škrábe laky a rve výfuky.

Dost možná to sami znáte. Smutný smajlík na ceduli praví Musíme to opravit. Opravy ale budete muset nakonec dělat vy.

Zdroj: pressofatlanticcity.com

Díry v silnici jsou zrádné. Obzvláště za deště, kdy se skutečná hloubka výtluku zcela skryje pod závojem kalné vody. Jen těžko se pak odhaduje, zda se jedná jen o drobný výmol, nebo díru táhnoucí se až do středu zeměkoule. A zrovna jednu takovou díru na půli cesty do pekla se podařilo natočit na video.

První okamžiky videa by mohly navodit dojem, že se jedná o nějakou východní a komunismem naprosto zdevastovanou zemi, která se za ta dlouhá léta ještě stále nestačila vzpamatovat z bídy a naprostého chaosu. Pravda je ovšem mnohem bolestnější. Video trefně pojmenované Taxisův příkop totiž sice pochází z dálného východu, ovšem pouze naší republiky. Takhle totiž řádili silničáři ve „fajnem mjestě“, totiž ve Frýdku Místku.

Dle videa se dá říct, že tamní řidičům aktuálně zrovna fajně není. Vodou dobře zamaskovaná díra je totiž dostatečně hluboká na to, aby se v ní dala postavit nová šachta. Nákladní vozy a autobusy jí projíždějí díky obřím kolům pouze s drobnými obtížemi, zato i ta nejpomaleji jedoucí auta s opatrnými řidiči za volantem se úhoně vyhýbají jen s notnou dávkou štěstí. Většina z nich při přejezdu výmolu hlasité šplouchnutí doprovází rovněž škrtnutím plastu či cinknutím kovu.

Dokonalým hřebíčkem do rakve je pak varovná značka Nerovnost vozovky, působící jako naprostý výsměch. Člověk by si naivně myslel, že za takovou značkou najde nerovnosti pomalou jízdou bezpečně překonatelné, protitankové příkopy se přece objíždění protisměrným pruhem. Nezbývá jen doufat, že se poškození řidiči domůžou ze strany zlovolných cestářů alespoň proplacení oprav. Držíme palce.

28.5.2018 9:16| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist