Zakáže Paříž všechna SUV a staré diesely?

Radní francouzské metropole hledají cesty, jak nenápadně vystrnadit velká auta, SUV a staré diesely z městského provozu.

Ještě pořád máte pocit, že žijeme ve svobodném světě? Pořád se domníváte, že je Evropská unie rájem na zemi? No, záleží dost na úhlu pohledu, ale jestli jste majitel velkého auta s velkým motorem, asi si myslíte pravý opak a brzy budete mít další důvod k emigraci do jiné galaxie.

Paříž chce zakázat velká žravá auta a SUV. Proč? Prý zabírají zbytečně moc místa a vypouští moc emisí. Levicoví radní a zelení (ono je to vlastně to samé) nyní hledají skulinky, jak protlačit paragrafy, které by vystrnadily esúvéčka a auta se starými kouřícími diesely z města.

Zatímco se ale radní obecně shodli na tom, že „je potřeba SUV a staré diesely zakázat“, nějak se nemohou dohodnout, jak na to. Místo zákazu vjezdu se prý připravuje systém poplatků, pokut a dalších „legálních“ krádeží peněz majitelů a řidičů aut, což by mělo lidi motivovat, aby jimi přestali jezdit.Zatímco u aut se starými motory neplnícími určitou emisní normu je to celkem snadné – prostě se podíváte do techničáku, kde je napsaná emisní norma, a víte, na čem jste, horší je to s definicí SUV. Jasně definovat, co je to SUV, prostě nejde.

Na druhou stranu, kdo z vás byl kdy v Paříži, potvrdí vám, že stejně i bez zákazu či příkazu je lepší používat hromadnou dopravu. No, lepší… Spíše se to dá považovat za menší zlo.

autoweb.cz

28.12.2010 8:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist