Žák: Necítíte se na to? Tak nikam nejezděte!

Sněhová nadílka je pro mnoho řidičů velká překážka. Tak proč jí namáhavě a ve stresu zdolávat? Lepší je nikam nejezdit.

Není nic horšího než se v nepříznivých podmínkách do jízdy autem nutit. Chápu, že musíte zítra ráno do práce nebo na úřad, ale pokud se necítíte na řízení auta na sněhu, tak s ním nejezděte a využijte služeb hromadné dopravy. Nebo si vemte nucenou dovolenou.

Dnešní cesta přes čtvrt republiky mě přesvědčila o tom, že zhruba tak pětina lidí na silnici vůbec neví, co dělá. Respektive, vůbec neví, co má dělat (nebo nedělat), když sněží. Takové elementární jednání jako plynulá jízda, opatrné brzdění či jemná práce s volantem takovým lidem vůbec nic neříká.

Čtěte také: Pět pravidel pro jízdu ve sněhu

A zatímco za takovým člověkem v uctivé vzdálenosti jedete, můžete pozorovat, jak na rovné silnici loví auto od jednoho příkopu k druhému a jak uprostřed zatáčky dupe na brzdu, až má stabilizační systém a ABS co dělat, aby nesjel ze silnice. A když ho pak ve dvouproudém stoupání předjedete, všimnete si jeho žalostně špatné pozice za volantem a křečovitého držení těla. Ten člověk trpí.

Nechci, aby to tady působilo jako nějaké zoufání si nad tím, že jsou čeští řidiči strašní. Ne všichni. Chci jen, aby ti, kteří se na řízení v takovýchto podmínkách necítí a nevěří si, aby prostě nikam nejezdili a buď se odebrali na MHD, nebo zůstali doma. Udělají tak dobře nejen sobě, ale především ostatním.

9.12.2012 2:00| autor: Dalibor Žák
Více o tématu: autoautomobil

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist