Zahrajte si ruskou herní klasiku tetris na palubním počítači ruské dodávky

Palubní počítače skrývají většinou pouze informace o spotřebě paliva nebo ujeté vzdálenosti. V ruských dodávkách si můžete zahrát i ruskou klasiku tetris.

Snad od samotného zrodu počítačů existují snahy některých programátorů zanechat ve svém díle nějaký skrytý vzkaz či vtípek. Anglicky se tomu říká easter-egg, tedy velikonoční vajíčko, a je to už taková tradice. Většinou stačí stisknout nějakou kombinaci kláves, která skrytou funkci vyvolá.

Je to neuvěřitelné, ale jeden takový vtípek skrývají i palubní počítače ruských dodávek GAZ GAZelle Next. Po vykonání několika poměrně složitých úkonů totiž můžete vyvolat známou ruskou hru tetris, kterou můžete opravdu hrát pomocí tlačítek na palubní desce.

Postup je následující: zapnout zapalování, nastartovat motor, třikrát bliknout doprava, dvakrát bliknout dálkovými světly, pětkrát vyšlápnout spojku, vytočit motor do 3 000 ot./min. a zároveň stisknout levý ovladač na palubním počítači. A je to, můžete hrát tetris. Na zastaralém displeji palubního počítače mají padající kostičky dokonalou atmosféru.

16.10.2017 6:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist