Začnou kamery hlídat i stav pneumatik?

Na radary měřící rychlost jsme si už tak nějak zvykli, proto je potřeba vymyslet něco nového, čím nás začne Velkrý bratr strašit.

Schválně si zkuste tipnout, který země bude první, kde se bude vedle rychlosti automaticky měřit i stav pneumatik – tedy hloubka dezénu, jestli náhodou není pod zákonem stanovenou mezí. Ano, hádáte správně, je to Velká Británie, tedy země, která „vymyslela“ rychlostní limity.

Zařízení vyvinuté německou firmou ProContour funguje na bázi laseru a je to vlastně kamera směřující vzhůru. Když na čidlo auto najede, počítač jako by sejme jeho otisky a pomocí laseru zjistí, jak je dezén hluboký. K zařízení je samozřejmě zapotřebí ještě kamera, která bude snímat předek vozu, aby bylo možné zaznamenat značku auta

Na první pohled to vypadá jako dobrý nápad, který by mohl k bezpečnosti přispět víc než třeba kamery měřící rychlost, protože mezi kvalitou pneumatik a bezpečností provozu se dá najít mnohem přímější úměra než třeba mezi rychlostí a bezpečností, ale opět se tímhle špiclováním dostáváme někam, kam bychom se dostávat neměli.

autoweb.cz

4.10.2011 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist